Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 27 listopada 2019 r., sygn. I SA/Lu 152/19

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz-Roicka Sędziowie WSA Monika Kazubińska-Kręcisz WSA Andrzej Niezgoda (sprawozdawca) Protokolant referent stażysta Katarzyna Jacyniuk po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 27 listopada 2019 r. sprawy ze skargi M. M. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] (doręczoną pełnomocnikowi podatnika 27 grudnia 2018 r.) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, dalej: "Dyrektor Izby Administracji Skarbowej", "organ odwoławczy", po rozpatrzeniu odwołania M. M., dalej: "podatnik", "strona", "skarżący", od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w [...], dalej: "Naczelnik Urzędu Skarbowego", "organ pierwszej instancji", z [...] grudnia 2017 r. zmieniającej rozliczenie w podatku od towarów i usług za okresy rozliczeniowe: styczeń - kwiecień, czerwiec - październik, grudzień 2012 r., styczeń - czerwiec, sierpień - grudzień 2013 r. oraz styczeń - grudzień 2014 r., utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji oraz akt sprawy wynika, że podatnik prowadził działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych na podstawie umowy o współpracy z 1 czerwca 2010 r., zawartej z R. spółka z o.o. oraz z 22 sierpnia 2014 r. zawartej z F. spółka z o.o. Towary rozwożone były przez podatnika z baz logistycznych firmy R. (a także pomiędzy bazami logistycznymi tej firmy), z baz producentów towarów do hurtowni, marketów i składów budowlanych.

W okresach objętych postępowaniem podatnik zatrudniał średnio od 15 do 19 pracowników na podstawie umowy o pracę, wykorzystywał kilkanaście ciągników siodłowych, a także kilkanaście naczep oraz samochód osobowy. Korzystał również z usług pięciu podwykonawców.

W deklaracjach VAT-7 za wskazane wyżej okresy rozliczeniowe 2012 r., 2013 r. i 2014 r. podatnik dokonał obniżenia podatku należnego m.in. o kwoty podatku naliczonego wynikające z:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00