Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 16 kwietnia 2019 r., sygn. I SA/Rz 161/19

Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.WSA Małgorzata Niedobylska /spr./, Sędzia WSA Piotr Popek, Asesor WSA Jacek Boratyn, Protokolant sekr. sąd. Anna Kotowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 kwietnia 2019 r. sprawy ze skargi J.W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] maja 2016 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2011 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi J. W. jest decyzja Dyrektora Izby Skarbowej (dalej: DIS) z dnia [...] maja 2016 r. nr [...], w sprawie podatku od towarów i usług od stycznia do grudnia 2011 r.

Zaskarżone rozstrzygnięcie zostało oparte o następujące okoliczności faktyczne i prawne: Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej (dalej: DUKS) w dniu 7 listopada 2014 r. wszczął postępowanie kontrolne wobec J. W. (dalej: podatnik/skarżący) w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania m.in. podatku od towarów i usług za poszczególne okresy rozliczeniowe 2011 r.

W kontrolowanym okresie podatnik prowadził działalność gospodarczą pod nazwą: A., polegającą głównie na świadczeniu usług budowlanych. Dla celów podatku od towarów i usług prowadził rejestry sprzedaży oraz nabyć VAT - w formie odręcznej, a do całości świadczonych usług stosował sławkę podstawową w wysokości 23 %.

W zakresie sprzedaży i podatku należnego skontrolowano poprawność określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, w efekcie czego stwierdzono różnice pomiędzy danymi wynikającymi z rejestru dostaw, a wykazanymi w deklaracjach VAT-7. Mając to na uwadze badaniem objęto prawidłowość sporządzania deklaracji VAT-7 za poszczególne okresy rozliczeniowe 2011 r.

Ustalono, że w kontrolowanym okresie J. W.:

- za luty 2011 r. zaniżył kwotę sprzedaży o 50.450,03 zł, a w konsekwencji kwotę podatku należnego o 11.603 zł,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00