Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 20 września 2017 r., sygn. I SA/Lu 494/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Monika Kazubińska-Kręcisz (sprawozdawca) Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer Asesor sądowy Jerzy Parchomiuk Protokolant starszy inspektor sądowy Marta Ścibor po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 20 września 2017 r. sprawy ze skargi W. B. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2017 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za styczeń, luty marzec i kwiecień 2013 r. - oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania W. B. od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego we W. z dnia [...] określającej zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za styczeń 2013 r. w kwocie [...]zł oraz wysokość nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w podatku od towarów i usług za miesiące: luty 2013 r. w kwocie [...]zł, marzec 2013 r. w kwocie [...]zł, kwiecień 2013 r. w kwocie [...]zł, utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji oraz akt sprawy wynika, że Naczelnik Urzędu Skarbowego ustalił, iż w rozliczeniach podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia 2013 r. do kwietnia 2013 r. strona uwzględniła wartości wynikające z faktur VAT szczegółowo określonych w zaskarżonej decyzji, a związanych z zawartymi ze spółkami K. i S. umowami outsorsingu pracowniczego. Organy podatkowe wskazały, że w toku kontroli, a następnie postępowania podatkowego ustalono, iż przedmiotowe umowy nie były wykonywane. W konsekwencji uznano, że podatek VAT zawarty w wymienionych fakturach nie stanowi w myśl art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług (j.t. Dz. U. z 2011 r., poz. 1054 z późn. zm.) podstawy do obniżenia podatku należnego i dokonano stosownej zmiany w rozliczeniu podatku od towarów i usług za wskazany okres.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00