Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 lutego 2019 r., sygn. III SA/Wa 1313/18

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Włodzimierz Gurba, sędzia WSA Katarzyna Owsiak, Protokolant referent stażysta Krzysztof Durka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 lutego 2019 r. sprawy ze skargi Centralnego L. w W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 8 marca 2018 r. nr 0114-KDIP4.4012.658.2017.2.AS w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz Centralnego L. w W. kwotę 697 zł (słownie: sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

I. Stan sprawy przedstawia się następująco:

1. Centralne L. w W. (zwana dalej: "Skarżącym") we wniosku z 17 listopada 2017r., opisując zdarzenie przyszłe, zwróciło się o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług (zwany dalej: "VAT") w zakresie opodatkowania środków przeznaczonych na realizację projektu.

Skarżący wskazał, że jest instytutem badawczym i czynnym podatnikiem VAT, a jego przedmiotem działania są zarówno badania naukowe i prace rozwojowe w zakresie kryminalistyki oraz technik kryminalistycznych, przydatne w procesie zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości, jak i prace eksperckie i analityczne oraz szkolenia w tym zakresie, prowadzone na zasadach ustalonych przez Komendanta Głównego Policji. Skarżący złożył do Minister Zdrowia - na mocy art 88 ust. 4 pkt 5 i ust. 6 ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. z 2016r., poz. 471) i rozporządzenia Ministra Zdrowia z 4 stycznia 2016r. w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania dofinansowania realizacji zadań z zakresu ochrony zdrowia, trybu składania wniosków oraz przekazywania środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych (Dz.U. z 2016r., poz. 24) w związku z art. 13 pkt 1 ustawy z 11 września 2015r. o zdrowiu publicznym (Dz.U. poz. 1916) i rozporządzenia Rady Ministrów z 4 sierpnia 2016r. w sprawie Narodowego Programu Zdrowia (zwany dalej: "NPZ") na lata 2016-2020 (Dz.U. z 2016r. poz. 1492) - wniosek o dofinansowanie realizacji zadania w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, realizowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostających w dyspozycji Ministra Właściwego do Spraw Zdrowia. Projekt będzie realizowany w ramach zadania NPZ 2.5 pkt 1 "Zbieranie i analiza danych statystycznych dotyczących epidemiologii w zakresie używania środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych oraz danych z zakresu reakcji instytucjonalnych w obszarze ograniczania popytu i podaży narkotykowej". Nazwa zadania konkursowego 21 "Analiza ilościowa składu narkotyków zabezpieczonych przez Policję oraz zebranie danych o cenach analizowanych narkotyków". Podmiotem upoważnionym do realizacji wniosku jest jednostka budżetowa drugiego stopnia (Dyrektor Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii). Środki na realizowanie zadania są finansowane ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw zdrowia, w tym ze środków państwowych funduszy celowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00