Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 15 listopada 2018 r., sygn. II SA/Sz 879/18

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.),, Sędzia WSA Maria Mysiak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Skrzetuska-Gajos, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 15 listopada 2018 r. sprawy ze skargi W. L. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie sprzeciwu w sprawie zgłoszenia budowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] r., znak: [...], Prezydent Miasta K., na podstawie art. 30 ust. 6 pkt. 2 ustawy Prawo budowlane, wniósł sprzeciw do zgłoszenia przez W. L. budowy dwóch budynków rekreacji indywidualnej na działce nr [...] obręb [...] w K., gdyż stwierdził, że przedmiotowa budowa narusza zakaz lokalizacji obiektów w pasie 100 metrów od linii brzegowej jeziora J. wynikający z treści § 3 ust. 1 pkt 8 uchwały Nr XXXII/375/09 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 15 września 2009 r. w sprawie obszarów chronionego krajobrazu (Dz. Urz. Woj. Zach. z 2014 r., poz. 1637).

Od powyższej odwołała się W. L. twierdząc m.in., że ustalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta K. dopuszczają lokalizację obiektów budowlanych. Wskazała, że § 4 uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie obszarów chronionego krajobrazu nie uzależnia wyłączenia z zakazu zabudowy od rodzaju obiektu budowlanego i jego zgodności ze studium, a wprost od warunku dopuszczenia na danym obszarze lokalizowania obiektów budowlanych i zarzuciła, że stosowanie zapisów szczegółowych studium jest niezgodne z uchwałą sejmiku.

Wojewoda decyzją z dnia [...] r., znak:

[...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia

14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r.,

poz. 1257 ze zm.), zwanej dalej "K.p.a.", po rozpatrzeniu odwołania, utrzymał w mocy decyzję organu I instancji. Organ stwierdził, że stosownie do treści art. 30 ust. 1 pkt 1

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00