Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 7 listopada 2018 r., sygn. II SAB/Po 90/18

Administracyjne postępowanie; Zagospodarowanie przestrzenne

 

Dnia 7 listopada 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jakub Zieliński (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Asesor WSA Jan Szuma po rozpoznaniu w postępowaniu uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 7 listopada 2018 roku sprawy ze skargi M. Spółki Jawnej z siedzibą w [...] na bezczynność Burmistrza [...] w przedmiocie warunków zabudowy I. zobowiązuje Burmistrza [...] do rozpatrzenia wniosku strony skarżącej z dnia 23 kwietnia 2018 r. o ustalenie warunków zabudowy w terminie 2 (dwóch) miesięcy od dnia otrzymania prawomocnego wyroku wraz z aktami sprawy, II. stwierdza, że bezczynność Burmistrza [...] nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa, III. w pozostałym zakresie skargę oddala, IV. zasądza od Burmistrza [...] na rzecz strony skarżącej kwotę 100 zł (sto złotych) tytułem zwrotu kosztów sądowych.

Uzasadnienie

W dniu 23 kwietnia 2018 r. do Urzędu Miejskiego Gminy O. wpłynął wniosek M. Spółka Jawna z siedzibą w [...] (dalej: M. sp.j.; Spółka; skarżąca; strona) o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie jednorodzinnego budynku mieszkalnego w [...] na działce nr [...].

W dniu 26 kwietnia 2018 r. Burmistrz (dalej: Burmistrz; organ) wezwał Spółkę (data doręczenia wezwania: 30 kwietnia 2018 r.) w trybie art. 64 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) do uzupełnienia wniosku o szereg wymienionych w tym wezwaniu dokumentów, w szczególności dotyczących załączników w postaci materiałów geodezyjnych (kopii mapy zasadniczej) oraz zaopatrzenia projektowanego budynku mieszkalnego w wodę z ujęcia własnego, tj. przedłożenie dokumentacji geologiczno-hydrologicznej wskazującej, jakie są zasoby wody podziemnej i możliwości jej poboru oraz czy jakość wody pozwala ona na zaopatrzenie projektowanego budynku mieszkalnego w wodę z ujęcia własnego - wszystko to w terminie 7 dni od doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania. Organ w części merytorycznej wezwania powołał m.in. art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2017 r., poz. 1073 [aktualnie: Dz.U. z 2018 r., poz. 1945]) - dalej: u.p.z.p.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00