Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 30 sierpnia 2018 r., sygn. II SA/Rz 471/18
Planowanie przestrzenne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący SWSA Maciej Kobak Sędziowie WSA Krystyna Józefczyk /spr./ WSA Magdalena Józefczyk Protokolant specjalista Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 sierpnia 2018 r. sprawy ze skargi U. M. i B. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] stycznia 2018 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego I. uchyla zaskarżoną decyzję i decyzję Burmistrza [...] z dnia [...] listopada 2017 r. nr [...] oraz postanowienie Burmistrza [...] z dnia [...] kwietnia 2017 r. nr [...]; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżących U. M. i B. M. solidarnie kwotę 997 zł /słownie: dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych/ tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi U. i B.M. jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego, dalej "Kolegium", z dnia [...] stycznia 2018 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Z akt administracyjnych sprawy wynika, że decyzją z dnia [...] listopada 2017 r. [...] Burmistrz [....] ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego pn. "[...]" na działce nr ewid. 106/1 w S.M." na rzecz A S.A. w [....].
W uzasadnieniu Organ I instancji wskazał, że teren objęty zamierzeniem inwestycyjnym znajduje się w obszarze, gdzie brak jest obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, co zgodnie z regulacjami zawartymi w ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1073 ze zm., dalej "u.p.z.p.")., skutkowało koniecznością wszczęcia postępowania o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. W toku prowadzonego postępowania przeprowadzono analizę dokumentacji przedłożonej przez inwestora, a w szczególności po kątem dokonania prawidłowej kwalifikacji mocy promieniowania izotropowego EiRP przez anteny projektowanej stacji. W konsekwencji powyższych działań stwierdzono, ze planowana inwestycja nie wymaga wykonania oceny oddziaływania na środowisko, zaś ustalone w decyzji warunki nie naruszają obowiązujących przepisów w zakresie ładu przestrzennego.