Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 11 kwietnia 2018 r., sygn. II SA/Gd 9/18

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz Sędziowie: Sędzia WSA Janina Guść (spr.) Asesor WSA Magdalena Dobek - Rak Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Agnieszka Pazdykiewicz po rozpoznaniu w dniu 11 kwietnia 2018 r. w Gdańsku na rozprawie ze skargi Wojewody na uchwałę Rady Miejskiej nr [...] z dnia 30 czerwca 2017 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi R., w rejonie ulic: L., T. i S. w R. i P. w G. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały.

Uzasadnienie

Wojewoda [...] wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na uchwałę Rady Miejskiej w [...] nr [...] Rady Miejskiej w [...] z dnia 30 czerwca 2017 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi R. w rejonie ulic: [...], [...] i [...] w R. i [...] w G.

Skargę wniesiono w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych:

W dniu 30 czerwca 2017 r. Rada Miejska w [...] podjęła uchwałę nr [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi R. w rejonie ulic: [...], [...] i [...] w R. i [...] w G.

Po analizie treści uchwały oraz uzyskanych informacji Wojewoda [...] stwierdził, że uchwała Rady Miejskiej w [...] została podjęta z istotnym naruszeniem zasad sporządzania planu miejscowego i zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

W skardze na przedmiotową uchwałę, wnosząc o stwierdzenie jej nieważności, Wojewoda [...] zarzucił naruszenie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1073 ze zm.), powoływanej w dalszej części uzasadnienia jako u.p.z.p., poprzez sporządzenie planu miejscowego objętego zaskarżaną uchwalą w niezgodnej z tym przepisem skali oraz naruszenie art. 15 ust. 2 punkt 9 u.p.z.p. i aktu prawa miejscowego, to jest uchwały Sejmiku Województwa [...] z dnia 29 lutego 2016 r. nr [...] w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego [...] w G., przez nieoznaczenie w planie miejscowym strefy ograniczonego użytkowania (A i B) przewidzianej uchwałą Sejmiku Województwa [...] oraz sprzeczność ustaleń planu z ustaleniami i ograniczeniami zawartymi w tej uchwale.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00