Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 26 października 2017 r., sygn. III SA/Łd 553/17

Administracyjne postępowanie

 

Dnia 26 października 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Alberciak, Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak (spr.), Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski, , Protokolant Referent- stażysta Aneta Lubasińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 października 2017 roku sprawy ze skargi K. M.-C. na postanowienie Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...] roku znak: [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia choroby zawodowej 1. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w P. T. z dnia [...] roku znak: [...] 2. przyznaje i nakazuje wypłacić z funduszu Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi radcy prawnemu M. S. prowadzącemu Kancelarię A. w Ł. przy Al. A. kwotę 295,20 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć 20/100) złotych obejmującą podatek od towarów i usług tytułem kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej skarżącej z urzędu.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] r., działając na podstawie art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r., nr 1412 ze zm.) oraz art. 138 § 1 pkt. 1 w zw. z art. 144 k.p.a., Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Ł. utrzymał w mocy postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w P. T. z dnia [...] r. (znak: [...]) w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie choroby zawodowej pod postacią przewlekłej choroby narządu głosu, spowodowanej nadmiernym wysiłkiem głosowym - na wniosek złożony przez K. M.-C..

W uzasadnieniu wskazano, że K. M.-C. pismem z dnia 15 stycznia 2017 r. skierowanym do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. wniosła o: "ponowne wszczęcie postępowania i stwierdzenie choroby zawodowej narządu głosu". Podkreśliła, że postępowanie dotyczące stwierdzenia choroby zawodowej trwało 15 lat, a lekarze orzecznicy podważyli załączoną przez nią dokumentację medyczną i wydali orzeczenia, w których zaprzeczyli własnym wynikom badań. Skarżąca podniosła, iż z uwagi na to, że nie mogła pogodzić się z wydanymi w jej sprawie decyzjami odwołała się do wielu instytucji - Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Kancelarii Prezydenta RP - gdzie jednogłośnie wskazano jej na ponowne wszczęcie procedury w sprawie o przyznanie choroby zawodowej. K.M.-C. do wniosku załączyła szereg dokumentów medycznych z lat 1997- 2002 oraz nową dokumentację w postaci aktualnej konsultacji laryngologicznej z prośbą o wnikliwą jej analizę i wznowienie procedury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00