Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 12 września 2017 r., sygn. I SA/Go 364/16

Przywrócenie terminu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dariusz Skupień po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 12 września 2017 r. wniosku strony skarżącej o przywrócenie terminu do wniesienia skargi w sprawie ze skargi R.S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2008 r. postanawia: odmówić przywrócenia terminu.

Uzasadnienie

W dniu 5 października 2016 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) skarżący R.S. wniósł do tutejszego Sądu pismo zatytułowane "odwołanie od Decyzji Izby Skarbowej nr [...]". Sprawa zainicjowana powyższym pismem została zarejestrowana pod sygn. akt I SA/Go 364/16.

Postanowieniem z dnia 15 listopada 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim, odrzucił ww. skargę na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r. poz. 718 ze zm. - powoływanej dalej jako "P.p.s.a."). Sąd stwierdził, że skarga na decyzję - doręczoną skarżącemu w trybie art. 150 Ordynacji podatkowej w dniu 2 sierpnia 2016 r. - została wniesiona z uchybieniem 30 dniowego terminu, który upłynął z dniem 1 września 2016 r.

W piśmie z dnia [...] października 2016 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) zatytułowanym "Skarga na decyzję", które wpłynęło do tutejszego Sądu w dniu 5 grudnia 2016 r. R.S. wniósł o "możliwość odwołania od decyzji za podatek dochodowy za rok 2008 i przywrócenie terminu dowołania". Wskazał, że przez cały czas wysyłał pisma m.in. do urzędu skarbowego podając adres skr. pocztowej [...], w związku z czym nie wie, dlaczego izba skarbowa wysyła mu pisma na adres [...]. Zaniepokojony tym stanem rzeczy wysłał ponownie pismo, i dopiero wtedy przesłano mu decyzje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00