Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 czerwca 2017 r., sygn. VII SA/Wa 474/16

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Paweł Groński (spr.), , Sędzia WSA Renata Nawrot, Sędzia WSA Iwona Szymanowicz-Nowak, , Protokolant st. sekr. sąd. Ewa Sawicka-Bożek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 czerwca 2017 r. sprawy ze skargi H. C. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w [...] z dnia [...] grudnia 2015 r. znak [...] w przedmiocie niestwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę

Uzasadnienie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w [...] (dalej również: Inspektor Powiatowy lub organ pierwszej instancji) w dniu [...] września 2003 r., na skutek zgłoszenia dokonanego przez [...] Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Poradnię Chorób zawodowych, wszczął postępowanie w sprawie podejrzenia choroby zawodowej u H. C..

W dniu [...] listopada 2004 r. organ pierwszej instancji wydał decyzję nr [...] o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej. Rozstrzygnięcie oparto na orzeczeniach lekarskich jednostki orzeczniczej I stopnia ([...] Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w [...] Oddział w [...] z dnia [...] marca 2004 r. nr [...]) oraz jednostki orzeczniczej II stopnia (Instytutu Medycyny Pracy w [...] z dnia [...] lipca 2004 r. nr [...]). W obu orzeczeniach lekarze orzecznicy stwierdzili brak podstaw do rozpoznania choroby zawodowej.

H. C. odwołał się od decyzji organu pierwszej instancji.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w [...] (dalej również: Inspektor Wojewódzki, organ drugiej instancji lub organ odwoławczy) uchylił zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji. Wskazał, że Inspektor Powiatowy, przed wydaniem decyzji, nie wyegzekwował od jednostki orzeczniczej II stopnia odniesienia się w orzeczeniu lekarskim do wszystkich schorzeń, które były rozpatrywane przez jednostkę orzeczniczą I stopnia. Ponadto stwierdził, że jednostka orzecznicza II stopnia nie oceniła wpływu podanych w zgłoszeniu choroby zawodowej narażeń na stan zdrowia skarżącego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00