Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 31 maja 2017 r., sygn. II SA/Sz 376/17

Ochrona zdrowia

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stefan Kłosowski, Sędziowie Sędzia WSA Renata Bukowiecka-Kleczaj (spr.),, Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj, Protokolant starszy sekretarz sądowy Małgorzata Płocharska-Małys, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 31 maja 2017 r. sprawy ze skargi H. D. na decyzję Państwowego Inspektora Sanitarnego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Z. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w S. działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, art. 12 ust. 2 pkt 1 i art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2015 r., poz. 1412) oraz § 8 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz.U. z 2013 r., poz. 1367) decyzją z dnia [...] r. nr [...] utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] r. nr [...] o braku podstaw do stwierdzenia u H.D. choroby zawodowej - [...]. Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w K. w związku z otrzymanym w dniu [...] r. zgłoszeniem podejrzenia choroby zawodowej, w dniu [...] r. zawiadomił stronę o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie.

W toku postępowania H.D. została zbadana w kierunku choroby zawodowej w [...] w K., który w dniu [...] r. wydał orzeczenie lekarskie nr [...] o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej: [...].

W uzasadnieniu ww. orzeczenia podano, że w oparciu o dokumentację medyczną badań profilaktycznych przeprowadzonych w okresie od [...] r. do [...] r. ustalono, iż H.D. nie zgłaszała dolegliwości ze strony [...], stwierdzono [...], nie stwierdzano jednak przeciwwskazań zdrowotnych do dalszej pracy. Na podstawie dokumentacji medycznej [...] w K. ustalono, że H.D. po zwolnieniu z pracy z dniem [...] r. zgłosiła się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a następnie do ww. Poradni z powodu [...]. W dniu [...] r. wykonano [...]. Ponadto wydano zwolnienie lekarskie do [...] r. Kolejne zwolnienie lekarskie wydał lekarz podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarz [...] z [...], który w dniu [...] r. wpisał rozpoznanie - [...]. Dodatkowo zwrócono uwagę, że lekarz orzecznik ZUS w dniu [...] r., a następnie Komisja lekarska ZUS orzeczeniem z dnia [...] r. orzekli, że stan zdrowia nie uzasadnia przyznania H.D. prawa do świadczenia rehabilitacyjnego. Nie stwierdzono także niezdolności do pracy. W oparciu o wynik badania przeprowadzonego w [...] w K. stwierdzono [...]. [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00