Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 31 maja 2017 r., sygn. I SA/Sz 365/17

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Kwiecińska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Bolesław Stachura,, Sędzia WSA Elżbieta Woźniak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Gabriela Porzezińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 31 maja 2017 r. sprawy ze skargi Firmy B. Spółka jawna z siedzibą w K. na interpretacje indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w B. działającego z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie zastosowania przepisów prawa podatkowego I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na rzecz skarżącej Firmy B. Spółka jawna z siedzibą w K. kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Firma B. Spółka jawna z siedzibą w K. (dalej: bądź "Strona" bądź "Skarżąca") wnioskiem z dnia [...], i jego uzupełnieniem z dnia [...], wystąpiła do Ministra Rozwoju i Finansów o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług gastronomicznych.

I.1. W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Strona jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Głównym przedmiotem jej działalności jest od [...] świadczenie usług związanych z zakwaterowaniem (PKD 55.10.Z). Strona prowadzi działalność polegającą na prowadzeniu [...] hoteli w miejscowości K. Do końca grudnia [...] w ramach prowadzonej działalności kupowała usługi gastronomiczne, świadcząc usługi turystyki opodatkowane w inny sposób niż na zasadach określonych w art. 119 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

W latach [...] Strona, jako właściciel obiektów hotelowych, przekazała całe zaplecze gastronomiczne znajdujące się w obiektach do prowadzenia usług gastronomicznych innemu przedsiębiorcy. W związku z tym, w celu zapewnienia gościom korzystającym z hoteli, nabywała usługi gastronomiczne od ww. przedsiębiorcy. Nabywane usługi dokumentowane były fakturami VAT, a następnie odsprzedawane przez Stronę gościom hotelowym. Śniadania zwyczajowo wliczone były w cenę noclegu, a pozostałe posiłki sprzedawane były przez Stronę w zależności od zamówień indywidualnych. Usługi dodatkowe przy usługach noclegowych nie wykraczały poza zakres usług, które zwyczajowo świadczą hotele (wycieczki, transport, bilety wstępu, itp.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00