Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24 maja 2017 r., sygn. III SA/Po 1139/16

Gry losowe

 

Dnia 24 maja 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Walentyna Długaszewska Sędziowie WSA Marzenna Kosewska (spr.) WSA Małgorzata Górecka Protokolant: st. sekr. sąd. Małgorzata Błoszyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 maja 2017 roku przy udziale sprawy ze skargi S.Ś. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu z dnia [...] września 2016 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Celnego w K. decyzją z dnia [...] kwietnia 2016 r., nr [...] wymierzył S. Ś. karę pieniężną w kwocie 36.000,00 zł za urządzanie gier na automatach BLACK HORS nr. [...], BULLS EYE nr. [...], SUPER BANK nr [...] poza kasynem gry.

W dniu 11 czerwca 2015 r., funkcjonariusze celni przeprowadzili kontrolę w sklepie spożywczo - przemysłowym mieszczącym się w K. ul. [...] i należącym do strony. W lokalu stwierdzono wskazane powyżej automaty. Na skutek przeprowadzonych przez funkcjonariuszy gier kontrolnych ustalono, że prowadzone na automatach gry mają charakter losowy. Na podstawie przedstawionej w toku kontroli umowy o współpracy z dnia [...] marca 2014 r. zawartej pomiędzy spółką K. Spółka z o.o., ul. [...], [...] G. a stroną postępowania ustalono, że w myśl § 1 ww. umowy Spółka prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest urządzanie i prowadzenie gier na urządzeniach. Współpracujący S. Ś. umożliwia Spółce urządzanie i prowadzenie gier na automatach ww. lokalu .Zgodnie z § 3. umowy zobowiązuje się do stałego dostarczania energii elektrycznej pozwalającego na niezakłóconą pracę automatów, ochrony automatów przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, umożliwienia Spółce lub osobom wyznaczonym i upoważnionym przez Spółkę swobodnego dostępu do automatów, a klientom lokalu swobodnego dostępu do automatów w godzinach otwarcia lokalu, powiadamiania Spółki o istotnych zmianach godzin otwarcia lokalu z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, powiadamiania Spółki o zamiarze przerwania pracy lokalu z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, niezwłocznego powiadamiania Spółki o wszelkich awariach, uszkodzeniach, nieprawidłowościach w pracy automatów, próbach ingerencji w konstrukcję automatu przez osoby nieupoważnione oraz zmianę danych dotyczących lokalu, niezwłocznego powiadomienia Spółki o wszelkich okolicznościach skutkujących lub mogących skutkować zaprzestaniem, zawieszeniem lub zmianą charakteru funkcjonowania lokalu, niezwłocznego powiadomienia Spółki o wszelkich okolicznościach skutkujących lub mogących skutkować zaprzestaniem, zawieszeniem eksploatacji automatów W myśl § 4 umowy Spółka zobowiązuje się do zapłaty współpracującemu miesięcznego, ryczałtowego wynagrodzenia w wysokości 250 zł powiększonego o kwotę podatku od towarów i usług. Wynagrodzenie to obejmuje również koszty dostarczania energii elektrycznej pozwalającego na niezakłóconą pracę automatów, ochronę automatów przed uszkodzeniem lub zniszczeniem (ust. 1). Wysokość wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, ulega zmniejszeniu proporcjonalnie do okresu, w którym automaty nie są eksploatowane w lokalu z przyczyn nie leżących po stronie Spółki (ust. 3). Spółka uprawniona jest do rozwiązania umowy bez okresu wypowiedzenia w przypadku naruszenia przez Współpracującego postanowień niniejszej umowy oraz w przypadku, kiedy eksploatacja automatu nie przynosi w okresie 1 (słownie: jednego) miesiąca przychodu wyższego niż wynagrodzenie, o którym mowa w § 4 ustęp 1 niniejszej umowy (ust.4).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00