Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 grudnia 2016 r., sygn. VI SA/Wa 720/16

Własność przemysłowa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Nowecki Sędzia WSA Piotr Borowiecki Protokolant ref. Piotr Niewiński po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi G. Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w W. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny oddala skargę

Uzasadnienie

Grupa M. sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w W. (skarżąca), wniosła do tutejszego Sądu skargę na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP) z dnia [...] lutego 2016 r. utrzymującą w mocy decyzję UP z [...] kwietnia 2015 r. o odmowie udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny "VITA MUSS", zgłoszony przez skarżącą spółkę z pierwszeństwem od [...] czerwca 2011 r. za numerem [...] przeznaczony do oznaczania towarów sklasyfikowanych według klasyfikacji nicejskiej w klasie: 32 tabletki musujące do sporządzania napojów, tabletki musujące do przygotowania napojów energetyzujących, napoje izotoniczne, napoje bezalkoholowe, napoje energetyzujące oraz w kl. 5: tabletki musujące wzbogacone witaminami i mikroelementami.

Według Urzędu Patentowego zgłoszony znak jest podobny w rozumieniu art. 132 ust. 2 pkt 2 ustawy z 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tj. Dz. U. 2013 poz. 1410 z późn. zm., dalej: p.w.p.) do zarejestrowanego pod numerem [...] słownego znaku towarowego Dr Vitamusss z pierwszeństwem od dnia [...] lipca 2008 r. na rzecz K. Sp. z o.o. i przeznaczonego do oznaczania między innymi towarów w klasie 05 preparaty farmaceutyczne, leki, preparaty dietetyczne do celów leczniczych, preparaty witaminowe do celów leczniczych, preparaty mineralne, napoje do celów leczniczych.

Odwołując się do treści art. 132 ust. 2 pkt 2 p.w.p. zgodnie z którym nie udziela się prawa ochronnego na znak towarowy identyczny lub podobny do znaku towarowego, na który udzielono prawa ochronnego lub zgłoszonego o ile na znak taki zostanie udzielone prawo ochronne, z wcześniejszym pierwszeństwem na rzecz innej osoby dla towarów identycznych lub podobnych, jeżeli zachodzi ryzyko wprowadzenia odbiorców w błąd, które obejmuje w szczególności ryzyko skojarzenia znaku ze znakiem wcześniejszym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00