Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 6 grudnia 2016 r., sygn. II SA/Rz 1066/16

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Tomasz Smoleń / spr./ Sędziowie WSA Piotr Popek WSA Kazimierz Włoch Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi A. sp. z o.o. w [...] na postanowienie Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] maja 2016 r. nr [...] w przedmiocie obciążenia kosztami badania sprawdzającego automatu do gier oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A. (dalej Spółka) jest postanowienie Dyrektora Izby Celnej (dalej DIC) z dnia [...] maja 2016 r. nr [...], o obciążeniu Spółki kosztami badania sprawdzającego automatu do gier o niskich wygranych.

Zaskarżone rozstrzygnięcie zostało oparte o następujące okoliczności faktyczne i prawne: W trakcie kontroli w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach o niskich wygranych przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w dniu 29 września 2010 r. w punkcie gier - Sklep Firmowy T. B., ul. [....] [...] w R., znajdujący się w tym punkcie, należący do Spółki automat do gier o niskich wygranych o nazwie S. S. numer fabryczny [...], numer poświadczenia rejestracji [...], poddano eksperymentowi, który wykazał, że automat ten nie spełnia przewidzianych prawem warunków uznania go za automat do gier o niskich wygranych. Ustalenia poczynione podczas kontroli zostały potwierdzone przez biegłego R. R. w opinii z dnia 10 lutego 2011 r.

W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Celnego (dalej NUC) mając uzasadnione podejrzenia, że automat nie spełnia warunków określonych w ustawie o grach hazardowych, pismem z dnia 30 kwietnia 2012 r. wezwał Spółkę do poddania spornego automatu badaniu sprawdzającemu. W wystosowanym żądaniu wskazano jednostkę badającą: Izba Celna w [...] Wydział Laboratorium Celne w [...] - jednostka badająca upoważniona do przeprowadzenia badań automatów i urządzeń do gier i sporządzenia opinii technicznej (upoważnienie Ministra Finansów z dnia 8 kwietnia 2011 r. nr [...]). Żądanie uzasadniono podejrzeniem, że automat umożliwia urządzanie gier za stawkę wyższą, niż ustalona w art. 129 ust. 3 ustawy o grach hazardowych. Uzasadnienie podejrzenia oparto na wynikach kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w dniu 29 września 2010 r. w punkcie gier - Sklep Firmowy T. B. w R. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili w drodze eksperymentu, iż sporny automat eksploatowany w ww. punkcie umożliwia przeprowadzenie gier za stawki wyższe, niż dopuszcza art. 129 ust. 3 ustawy o grach hazardowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00