Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 8 grudnia 2016 r., sygn. II SA/Rz 683/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Jarosław Szaro / spr./ Sędziowie WSA Małgorzata Niedobylska WSA Piotr Popek Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 grudnia 2016 r. spraw ze skarg I. L. i J. S. wspólników spółki cywilnej "[...]" na decyzje Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] marca 2016 r. - nr [...] , - nr [...] , w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oddala skargi.

Uzasadnienie

Zaskarżonymi decyzjami z dnia [...] marca 2016r. nr [...] Dyrektor, Izby Celnej [...], po rozpatrzeniu odwołań I. L. i J. S., utrzymał w mocy decyzje Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] grudnia 2015r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia solidarnie I. L. i J. S. kary pieniężnej z tytułu urządzania gier poza kasynem gry na automatach w wysokości 12.000 zł za każdy automat.

Jak wynika z akt spraw, w dniu 26 czerwca 2012r. w lokalu o nazwie "[...]" w [...], należącym do spółki cywilnej "[...]" I. L. i J. S., funkcjonariusze Urzędu Celnego przeprowadzili kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 612 ze zm.), dalej u.g.h.

W trakcie kontroli stwierdzono, że w lokalu zainstalowane były dwa urządzenia do gier: A. i B., włączone do eksploatacji i gotowe do gry, wyglądem oraz interfejsem monitorów zbliżone do automatów do gier hazardowych.

W trakcie kontroli ustalono, że "[...]" s.c. w dniu 24.01.2012r. zawarła umowę podnajmu części lokalu użytkowego z C. Z treści umowy wynikało, że wynajmujący wyrażają zgodę na wykorzystanie przez podnajemcę wyznaczonej części lokalu z przeznaczeniem na wstawienie tam urządzenia zręcznościowo-czasowego. Zleceniobiorca za określone wynagrodzenie zobowiązał się między innymi do sprawowania nadzoru nad prawowitym przebiegiem gier.

W trakcie kontroli przeprowadzono eksperymenty polegające na odtworzeniu możliwości gry na urządzeniach: A. i B..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00