Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 20 lipca 2016 r., sygn. I SA/Po 1550/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Józef Maleszewski Sędziowie Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz Sędzia WSA Katarzyna Wolna-Kubicka (spr.) Protokolant: st.sekr.sąd. Krystyna Pietrowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 lipca 2016 r. sprawy ze skargi [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry oddala skargę

Uzasadnienie

ISA/Po 1550/15

UZASADNIENIE

Naczelnik Urzędu Celnego decyzją z dnia [...] nr. [...] wymierzył BB karę pieniężną w wysokości [...] z tytułu urządzania gier na automacie o nazwie A nr [...] poza kasynem gry , tj. w lokalu o nazwie B, należącym do skarżącej .

Uzasadniając swoje rozstrzygnięcie organ celny I instancji wyjaśnił, że w dniu [...] funkcjonariusze celni przeprowadzili kontrolę w lokalu o nazwie B, należącym do BB. W toku kontroli stwierdzono obecność wymienionego na wstępie urządzenia. Na skutek przeprowadzonego w trakcie kontroli eksperymentu ustalono, że urządzenie skarżącej spełnia przesłanki z art.2 ust. 5 ustawy o grach hazardowych. Na urządzeniu nie było umieszczonej informacji o posiadanym przez urządzenie poświadczeniu rejestracji i zezwoleniu na urządzanie gier. Jednocześnie właścicielka lokalu oświadczyła, iż nie posiada koncesji na prowadzenie kasyna gry. Skarżąca przedstawiła umowę z dnia [...], z której wynikało, iż właścicielem urządzenia jest C. Wymieniona umowa zatytułowana jako: ,, Umowa najmu powierzchni użytkowej ‘’ zawarta pomiędzy C, a BB, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą B. Przedmiotem umowy było określenie zasad wynajmowania spółce powierzchni użytkowej lokalu będącego we władaniu wynajmującej w celu prowadzenia przez spółkę działalności w zakresie udostępniania urządzeń służących do rozgrywania gier zręcznościowo-rozrywkowych. W § 2 ww. umowy zostały spisane obowiązki BB, t.j dostarczanie stałej energii elekrtrycznej pozwalającej na nieprzerwaną pracę wszytkich urzadzeń zręcznościowych, sprawowanie pieczy i ochrony urządzeń, w szczególnosci przed uszkodzeniem, zniszczeniem, utratą oraz do utrzymania lokalu w czystości w stanie umożliwiajacym klientom niezakłócone korzystanie z urządzeń zręcznościowych i do umożliwienia spółce oraz klientom swobodnego dostępu do wszystkich urządzeń zręcznościowych w godzinach otwarcia lokalu. Za prawidłowe wykonanie tych świadczeń wynajmująca miała otrzymywać miesięczny czynsz w wysokości [...]. miesięcznie od każdego urządzenia zainstalowanego w jej lokalu ( § [...] umowy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00