Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 29 września 2016 r., sygn. I SA/Po 2293/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Nikodem (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Józef Maleszewski Sędzia WSA Dominik Mączyński Protokolant st. sekr. sąd. Justyna Hołyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu [...] września 2016r. sprawy ze skargi E. W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] grudnia 2014 r. Naczelnik Urzędu Celnego w [...] wymierzył XA karę pieniężną w łącznej wysokości [...] zł z tytułu urządzania gier na automacie o nazwie [...] poza kasynem gry.

W motywach rozstrzygnięcia organ I instancji wyjaśnił, że w dniu [...]01.2013r. funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę rynku gier hazardowych w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach w lokalu o nazwie [...] znajdującym się w [...], przy ulicy[...]. W lokalu tym działalność gospodarczą prowadziła XA .Kontroli zostało poddane znajdujące się w lokalu urządzenie o nazwie [...] (bez numeru) w zakresie zgodności z przepisami ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r., poz. 612 ze zm. dalej u.g.h.).

W trakcie kontroli pozyskano umowę o wspólnym przedsięwzięciu z dnia [...]stycznia 2013 r. zawartą pomiędzy właścicielką lokalu, tj. XA a dysponentem ww. urządzenia do gry Spółką z o.o. A z siedzibą w[...] . Zgodnie z § 1 pkt 1 powyższej umowy przedmiotem umowy jest ustalenie zasad wspólnego przedsięwzięcia oraz osiągania przez strony dochodów (...) przy pomocy wspólnej eksploatacji wymienionych w załączniku urządzeń do gier, w lokalu użytkowym właścicielki. W punkcie 4 umowy właścicielka oświadczała, że zainstalowanie w lokalu wymienionych urządzeń wpłynie na rozszerzenie oferty dla jej klientów. Z kolei w § 2 ww. umowy o wspólnym przedsięwzięciu przedstawione zostały zasady wynagrodzenia (podziału zysków) ze wspólnej eksploatacji urządzeń do gier rozrywkowych, począwszy od chwili uruchomienia urządzeń (m.in. wysokość miesięcznej opłaty ryczałtowej za jedno urządzenie w wysokości [...] zł netto plus należny podatek VAT za jedno urządzenie za każdy miesiąc trwania umowy). Natomiast § 4 ustala pozostałe obowiązki stron umowy, w tym zobowiązuje właścicielkę do sprawowania stałej opieki nad ustawionymi w jego lokalu urządzeniami, dbałości o ich właściwe eksploatowanie oraz do niezwłocznego informowania Spółki lub upoważnionego serwisanta o wszystkich stwierdzonych nieprawidłowościach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00