Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 1 czerwca 2016 r., sygn. II SA/Po 250/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jakub Zieliński Sędziowie Sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak (spr.) Sędzia WSA Izabela Paluszyńska Protokolant st. sekr. sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 maja 2016 r. sprawy ze skargi K. F. na uchwałę Rady Miasta i Gminy z dnia (...). Nr (...) w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wybranych obszarów miasta M.; I. stwierdza nieważność § 6 ust. 2 pkt 1 lit. a zaskarżonej uchwały w zakresie, w jakim na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 2P dopuszcza możliwość realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których może być wymagane sporządzenie raportu oraz Załącznika nr 3 do zaskarżonej uchwały w części obejmującej stwierdzenie w powyższym zakresie zgodności planu z ustaleniami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy M., II. w pozostałym zakresie skargę oddala, III. zasądza od Rady Miasta i Gminy w M. nas rzecz skarżącej kwotę (...) zł (pięćset pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 18 lutego 2015 r. K. F. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na uchwałę Rady Miasta i Gminy w Margoninie z dnia 18 lipca 2008 r. Nr XX/219/2008 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wybranych obszarów miasta Margonina. Tym samym pismem K. F. wniosła skargę na uchwałę Rady Miasta i Gminy w Margoninie z dnia 28 grudnia 2005 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Margonina.

Skarżąca wniosła o stwierdzenie nieważności ww. uchwał oraz zwrot kosztów poniesionych w niniejszej sprawie, w tym kosztów zastępstwa. Skarżąca podniosła, iż w toku postępowania związanego z uchwaleniem ww. planów miejscowych doszło do naruszenia przepisów prawa, co spowodowało naruszenie interesów prawnych skarżącej i ograniczenie prawa własności. Skarżąca zarzuciła naruszenie: - art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym poprzez nieprawidłowe przyjęcie, że zaskarżona uchwała nie narusza interesu prawnego skarżącej,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00