Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 20 października 2015 r., sygn. II SA/Łd 273/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca: Sędzia NSA Anna Stępień (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Jolanta Rosińska Sędzia WSA Joanna Sekunda-Lenczewska Protokolant: Sekretarz sądowy Magdalena Rząsa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 października 2015 r. przy udziale - sprawy ze skargi P. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji oddala skargę. a.bł.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] nr [...], [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., po rozpatrzeniu odwołań P. N., M. S. i K. K., utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] nr [...].

Decyzją z dnia [...] Prezydent Miasta Ł. na wniosek "A" Spółki jawnej z siedzibą w Ł. ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania części budynku mieszkalno-usługowego z funkcji garażowej i usługowo-handlowo-biurowej na usługowo-handlową (o pow. sprzedaży do 400m2), przewidzianej do realizacji w Ł. przy ul. A 9, na części działki nr 29 w obrębie [...].

Od powyższej decyzji odwołali się współwłaściciele nieruchomości objętej wnioskiem - P. N, M. S. i K. K.

P. N. zarzucił decyzji organu I instancji naruszenie: art. 107 § 1 i 3, art. 80, art. 7, art. 77 § 1, art. 8 i art. 11 k.p.a.

M. S. podniosła, iż powstanie tak dużej powierzchni handlowo-usługowej ograniczy ilość miejsc postojowych niezbędnych dla funkcji mieszkaniowej, istniejącej

w budynku, który jest przedmiotem wniosku inwestora.

Natomiast K. K. wskazała, że decyzja pod względem formalno-prawnym jest poprawna, jednakże jej zdaniem zapadła ona bez uwzględnienia lokalnych uwarunkowań, a w szczególności bez rozważenia okoliczności, iż realizacja planowanej inwestycji w sposób znaczący pogorszy warunki mieszkaniowe właścicieli lokali mieszkalnych. Ustalając warunki obsługi komunikacyjnej i infrastruktury technicznej organ pominął, że ze względu na uwarunkowania terenowe nie jest możliwe urządzenie ilości miejsc postojowych określonych w decyzji. Według odwołującej nie jest realna obsługa planowanej inwestycji przez istniejący zjazd z ul. B, który nie jest przystosowany dla ruchu samochodów dostawczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00