Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Łodzi z dnia 21 kwietnia 2015 r., sygn. III SA/Łd 252/15

Odrzucenie skargi

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak (spr.) Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska Protokolant referent stażysta Renata Tomaszewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 kwietnia 2015 r. sprawy ze skargi D. G. na decyzję Okręgowej Komisji Lekarskiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie stwierdzenia inwalidztwa bez związku ze służbą postanawia: odrzucić skargę.

Uzasadnienie

D. G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na orzeczenie Okręgowej Komisji Lekarskiej MSW w Łodzi z dnia [...], nr [...] wydane w przedmiocie: 1/ stwierdzenia u skarżącego schorzeń w postaci: ZZA w okresie abstynencji, nerwicy neurastenicznej, nadciśnienia tętniczego I stopnia, nadwzroczności obu oczu, obustronnego upośledzenia słuchu typu odbiorczego w zakresie tonów wysokich, zaburzenia gospodarki lipidowej i w związku z czym stwierdzono, że skarżący jest nadal niezdolny do służby; 2/ uznania skarżącego za inwalidę III grupy, zdolnego do pracy; 3/ ustalenia, że inwalidztwo istnieje od 31 października 2010 r., III grupa bez związku ze służbą od 14 stycznia 2015 r.

W uzasadnieniu skargi D. G. wskazał, że w jego ocenie błędnie przyjęto, iż stwierdzone u niego schorzenia nie miały związku z pełnioną przez niego wieloletnią służbą w Policji. Wskazał, że w ponad 20 letniej służbie na stanowiskach kierowniczych i w pionie kryminalnym towarzyszył mu permanentny stres, stany napięcia psychicznego, konieczność podejmowania szybkich decyzji pod presją czasu. Podniósł, że ta sama komisja przeprowadzając badanie w roku 2011, w związku z jego przejściem na emeryturę, stwierdziła, że występujące u niego schorzenia pozostają w związku ze służbą w Policji. Obecna zmiana zajętego wówczas stanowiska została umotywowana tym, że od daty przeprowadzenia ostatniego badania, swój stan zdrowia skarżący udokumentował tylko jedną wizytą u lekarza psychiatry. Skarżący oświadczył, że stan jego zdrowia nie uległ poprawie. Podjęte leczenie u lekarzy psychiatrów dawało skutki tylko w okresie przyjmowania środków farmakologicznych, to jednak powodowało u skarżącego apatię, ciągłe zmęczenie i osłabienie. Zdaniem skarżącego, odpowiedni wypoczynek, unikanie sytuacji stresowych bardziej mu pomagają niż ciągłe przyjmowanie środków farmakologicznych. Skarżący zarzucił ponadto wadliwe przeprowadzenie jego badań.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00