Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 17 grudnia 2014 r., sygn. II SA/Po 982/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz (spr.) Sędzia WSA Jakub Zieliński Protokolant St. sekretarz sąd. Katarzyna Sierszeńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 grudnia 2014 r. sprawy ze skargi R. K. na decyzję Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia [...] czerwca 2014 r. Nr [...] w przedmiocie ustalenia wysługi lat; I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.

Uzasadnienie

Komendant Miejski Policji w P. Rozkazem Personalnym z dnia [...] maja 2014 r. Nr [...], działając na podstawie art. 101 ust. 1 i 2 w związku z art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (dalej: "ustawa o Policji") w związku z § 4 i 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalenia wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego (dalej: "rozporządzenie z dnia 6 grudnia 2001 r.") ustalił [...] A na dzień przyjęcia do służby w Policji, tj. [...] maja 2000 r. wysługę lat uwzględnianą przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego: [...] lata, [...] miesięcy, [...] dni i określił termin nabycia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat na dzień [...] maja 2000r. w wysokości [...] %.

W uzasadnieniu decyzji organ pierwszej instancji wskazał, iż w związku z wprowadzeniem Systemu Wspomagania Obsługi Policji dokonano analizy dokumentów znajdujących się w aktach osobowych wymienionego, gdzie stwierdzono rozbieżność między wcześniej zaliczoną wysługą a wysługą wynikającą z dokumentów znajdujących się w aktach osobowych. Powołano się na Rozkaz Personalny Komendanta Powiatowego Policji w K. z dnia [...] listopada 2000 r. Nr [...], którym to A został przyjęty do służby w Policji i mianowany policjantem w służbie przygotowawczej na stanowisko aplikanta Komisariatu Policji w K. oraz mianowany na stopień posterunkowego Policji z dniem [...] maja 2000 r. Jednocześnie na dzień przyjęcia do służby w Policji zaliczono wymienionemu wysługę lat: służbę kandydacką - [...] rok, [...] miesięcy oraz służbę w Policji - [...] dzień. Łączną wysługę lat dla celów uposażeniowych na dzień [...] maja 2000 r. określono na [...] rok, [...] miesięcy i [...] dzień. Zaskarżonym rozkazem zaliczono [...] A okresy pracy cywilnej w pełnym wymiarze czasu pracy w Zakładzie Murarskim B w W. od dnia [...] maja 1997 r. do [...] maja 1998 r., tj. [...] rok, [...] dni oraz okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych od [...] grudnia 1999 r. do [...] maja 2000 r., tj. [...] miesięcy. Nadto organ pierwszej instancji przytoczył treść art. 107 ust. 1 ustawy o Policji, zgodnie z którym roszczenie z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz należności pieniężnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00