Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 23 października 2014 r., sygn. IV SA/Wa 1956/14

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Agnieszka Wójcik po rozpoznaniu w dniu 23 października 2014 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku "[...]" sp. z o.o. z siedzibą w W. o wstrzymanie wykonania decyzji Wójta Gminy Z. z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] w sprawie ze skargi "[...]" sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] lipca 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia jednorazowej opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości postanawia: odmówić wstrzymania wykonania decyzji Wójta Gminy Z. z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...].

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w C. decyzją z dnia [...] lipca 2014 r. nr [...] utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy Z. z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] orzekającą o ustaleniu i pobraniu od Spółki "[...]" sp. z o.o. z siedzibą w W. jednorazowej opłaty w kwocie 137.500 zł z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości N., gmina Z. w wysokości 25% wzrostu wartości nieruchomości zbytej działki nr [...] o pow. 2,7500 ha położonej w obrębie N.

Na powyższą decyzję z dnia [...] lipca 2014 r. "[...]" sp. z o.o. z siedzibą w W., reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika będącego radcą prawnym, wniosła za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w której zawarty został wniosek o wstrzymanie wykonania wyżej opisanej decyzji Wójta Gminy Z. z dnia [...] kwietnia 2014 r. Wniosek ten pełnomocnik skarżącej argumentował tym, że wysokość ustalonej renty planistycznej jest tak znacząca, że jej zapłacenie na obecnym etapie postępowania grozi Spółce wyrządzeniem znacznej szkody lub co najmniej spowodowaniem trudnych do odwrócenia skutków. Spółka posiada bowiem stałe zobowiązania w wysokości 449.247,84 zł miesięcznie i w związku z tym przedmiotowa renta planistyczna nie może zostać uiszczona bez poważnego uszczerbku dla płynności finansowej Spółki. Potwierdzeniem tego ma być dołączona do skargi kserokopia, poświadczona za zgodność z oryginałem, zestawienia zobowiązań Spółki opiewających na wskazaną wyżej kwotę, sporządzona przez doradcę podatkowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00