Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 11 września 2014 r., sygn. I SA/Go 413/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska Sędzia WSA Alina Rzepecka Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Baczuń po rozpoznaniu w dniu 11 września 2014 r. na rozprawie sprawy ze skargi Nadleśnictwa na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2009 r. 1. Uchyla zaskarżoną decyzję. 2. Określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. 3. Zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz strony skarżącej kwotę 2.000,00 (dwa tysiące) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Nadleśnictwo wniosło skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Wójta Gminy z dnia [...] lipca 2013 r. w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2009 r.

Zaskarżona decyzja została wydana na tle następującego, ustalonego przez organy, stanu faktycznego sprawy.

Wójt Gminy decyzją z dnia [...] lipca 2013 r. określił skarżącemu wysokość zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2009 r. w łącznej kwocie 101.416 zł.

W uzasadniając decyzję organ pierwszej instancji wskazał, że określił podatek od nieruchomości przyjmując powierzchnie budynków mieszkalnych i budynków pozostałych na podstawie złożonej deklaracji na podatek od nieruchomości na 2009 r. Stwierdził również, że z uwagi na to, iż Nadleśnictwo nie ma możliwości sporządzenia rejestrów gruntów za rok 2009, gdzie wykazane są powierzchnie na poszczególnych działkach zajęte pod linie energetyczne, przyjął ogólną powierzchnię 155.100 m2 gruntów zajętych pod linie elektroenergetyczne jako gruntów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą na wyżej wymienionych działkach. W ocenie organu pierwszej instancji jest to powierzchnia gruntów rzeczywiście zajęta na potrzeby linii energetycznych, bez względu na powierzchnię jaka jest wymagalna. Ponadto Wójt Gminy zaznaczył, że wykazana w załączniku nr 3 do Umowy Wykonawczej zawartej w dniu [...] listopada 2012 r. łączna powierzchnia 155.100 m2 gruntów zajętych na potrzeby linii elekrtoenergetycznych została zatwierdzona i zgodnie przyjęta przez Nadleśnictwo i [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00