Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 30 lipca 2014 r., sygn. I SA/Wr 1366/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Łoboda, Sędziowie Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska,, Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska (sprawozdawca), Protokolant asystent sędziego Marcin Kuliś, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 lipca 2014 sprawy ze skargi M. B. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. wydanej z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów, na rzecz skarżącej M. B. kwotę 200 (dwieście) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest ,wydana na wniosek M. B. (dalej: strona, skarżąca) przez Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów, interpretacja przepisów prawa podatkowego z dnia z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] (interpretacja indywidualna) dotycząca podatku od towarów i usług.

Z opisanego we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej stanu faktycznego, uzupełnionego pismem z dnia 23 stycznia 2014 r., wynika, że strona jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej projektuje meble kuchenne oraz stałe zabudowy wnękowe (szafy, zabudowy łazienek) oraz realizuje zlecenia montażu mebli. Usługi te polegają na montażu gotowych elementów składowych zabudowy w sposób trwały, m in. w budynkach mieszkalnych. Montaż komponentów meblowych następuje z wykorzystaniem, w sposób istotny, elementów konstrukcyjnych obiektu budowlanego (lokalu). Finalnie powstaje trwała zabudowa, spełniając funkcje użytkową. Miejsce instalacji trwałej zabudowy ograniczone jest ścianami wykonanymi z płyty GK, cegły lub betonu. Elementy zabudowy trwalej montowane są do ścian, sufitu, podłogi za pomocą kołków, specjalnie przystosowanych do montażu prętów metalowych, kątowników, kotw oraz kołków wypełnionych cementem, jeśli zabudowa wymaga dodatkowego wzmocnienia, specjalnych klejów i wypełnień. Do wykonania zabudowy wykorzystywane są elementy płyt laminowanych, drewnianych, płyt OSB. MDF, konstrukcje stalowe i aluminiowe, które są dostosowywane do rozmiaru wnęk i za pomocą ww. elementów łączone na stałe z elementami konstrukcyjnymi budynku (ściany, sylit, podłoga). Sposób zamontowanie zabudowy nie pozwala na jej demontaż bez uszkodzeń. Demontaż wiąże się ze zburzeniem ścian GK, ubytkami w ścianach (zastosowane kołki i wypełnienia betonowe) oraz zniszczeniem elementów zabudowy meblowej, które nie nadają się do powtórnego montażu. Trwała zabudowa jest projektowana indywidualnie do każdego lokalu i wykonywana na wymiar, a następnie montowana w opisany wyżej sposób. Zabudowa ta stanowi modernizację lokalu i zwiększa jego użyteczność poprzez wykorzystanie elementów konstrukcyjnych budynku (lokalu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00