Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 czerwca 2014 r., sygn. IV SA/Wa 713/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Piotr Korzeniowski, Sędziowie sędzia WSA Leszek Kobylski (spr.), sędzia WSA Iwona Szymanowicz-Nowak, Protokolant sekr. sąd. Julia Durka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 czerwca 2014 r. sprawy ze skargi L. Z. na decyzję Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na osiedlenie się oddala skargę

Uzasadnienie

Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców decyzja z dnia [...] lutego 2014r. nr [...] działając na podstawie art.52 ust.5 w związku z art.8 ust.2 ustawy z dnia 2 kwietnia 1997r. Konstytucja Rzeczypospolitej ( Dz U z 1997r. nr 78 poz.483) oraz art.127§2 i art.138§1 pkt.1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (j.t Dz U z 2013r. poz.267, dalej określany jako "kpa") - po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez pełnomocnika obywatelki [...] L. Z. ur.[...].10.1961r. od decyzji Wojewody [...] z dnia [...].11.2013r. [...] orzekającej o odmowie udzielenia cudzoziemce zezwolenia na osiedlenie się na terytorium RP - utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

Powyższa decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym sprawy:

W dniu [...].06.2012r. L. Z. wystąpiła za pośrednictwem pełnomocnika do Wojewody [...] z wnioskiem o udzielenie zezwolenie na osiedlenie się na terytorium RP z uwagi na polskie pochodzenie.

Wojewoda [...] decyzją z dnia [...].10.2012r. odmówił zainteresowanej wnioskowanego zezwolenia stwierdzając, że do dnia wydania decyzji cudzoziemka nie przedstawiła dokumentów potwierdzających posiadanie polskiego pochodzenia stosownie do wymogów ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o repatriacji.

W ocenie organu I instancji wnioskująca nie wykazała również swoich związków z polskością, w szczególności przez pielęgnowanie polskich tradycji i zwyczajów.

Ponadto stwierdził, że z uwagi na brak wskazania dokładnego miejsca urodzenia oraz rozbieżne informacje zawarte w dokumentach dołączonych przez cudzoziemkę, organ nie miał możliwości ustalenia, czy ojciec ww. M.K. posiadał obywatelstwo polskie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00