Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 czerwca 2014 r., sygn. II SA/Wa 595/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Góraj, Sędziowie WSA Danuta Kania, Eugeniusz Wasilewski (spr.), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Sylwia Mikuła, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 czerwca 2014 r. sprawy ze skargi E. W. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji o cofnięciu pozwolenia na broń palną myśliwską do celów łowieckich - oddala skargę -

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lutego 2014r., Nr [...] wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 156 § 1 i art. 157 § 1 i art. 158 § 1 oraz art. 268 a Kodeksu postępowania administracyjnego, po ponownym rozpatrzeniu sprawy z wniosku E. W., wniesionego w związku z decyzją Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2013 r., nr [...] odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji Komendanta Wojewódzkiego Policji [...] z dnia [...] października 2008 r., nr [...] cofającej pozwolenie na broń palną myśliwską, utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, iż we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy strona zarzuciła Komendantowi Głównemu Policji, iż nie odniósł się do jej sprawy należycie, gdy tymczasem decyzja Komendanta Wojewódzkiego Policji [...] została wydana bez podstawy prawnej i z rażącym naruszeniem prawa. Uzasadniając swoje stanowisko, strona powołała się na argumenty podniesione wcześniej w pismach z dnia 9 kwietnia 2013 r. oraz 4 grudnia 2012 r. po raz kolejny podkreślając, iż w prowadzonym postępowaniu organ nie dowiódł, aby należała do kręgu osób wykazujących istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego, a tym samym, aby istniała podstawa do cofnięcia jej pozwolenia na broń. Ponadto zarzuciła organowi I instancji naruszenie art. 7 i 8 kpa, poprzez niewyjaśnienie, z jakich źródeł pochodziła informacja o widywaniu jej w stanie po użyciu alkoholu, zażądała też ich ujawnienia. Ponownie wniosła o uwzględnienie dowodu na nierzetelne i niekorzystne dla niej przeprowadzenie badań psychologicznych, jakim w jej ocenie jest orzeczenie Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa [...]. Ponadto strona powołała się na szereg pozytywnych dla niej opinii, prawidłowe przechowywanie broni oraz niekaralność, a także fakt przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00