Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 11 czerwca 2014 r., sygn. I SA/Lu 240/14
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, Sędziowie WSA Halina Chitrosz, NSA Anna Kwiatek (sprawozdawca), Protokolant Asystent sędziego Karolina Orłowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 11 czerwca 2014r. sprawy ze skarg P. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na indywidualne interpretacje Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] i z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych - oddala skargi.
Uzasadnienie
A. ( dalej określana jako Skarżąca) zwróciła się o wydanie pisemnych interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych.
We wnioskach z dnia 26.09.2013r. przedstawiła następujące zdarzenie przyszłe:
Zamierza zawrzeć z bankiem, mającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, umowę systemu zarządzania środkami pieniężnymi w grupie rachunków.
Stronami tej umowy będą podmioty, które wraz ze Skarżącą wchodzą w skład
jednej grupy kapitałowej i są polskimi rezydentami podatkowymi oraz bank.
System zarządzania środkami pieniężnymi w grupie rachunków jest usługą należącą do zakresu usług bankowych, polegających na umożliwieniu przez bank grupie kapitałowej bardziej efektywnego, codziennego zarządzania środkami pieniężnymi i limitami zadłużenia oraz korzystanie przez poszczególnych uczestników ze wspólnej płynności finansowej całej grupy kapitałowej.
Pozwala to na obniżenie kosztów finansowania poszczególnych uczestników systemu poprzez uzyskanie niższego oprocentowania zadłużenia, przy jednoczesnej możliwości korzystniejszego lokowania nadwyżek finansowych. Uczestnik systemu ma możliwość uzyskania wyższego oprocentowania, niż standardowe oprocentowanie lokat bankowych.
Przed rozpoczęciem korzystania z tej usługi, Skarżąca, jak i pozostałe spółki z grupy kapitałowej zawrą z bankiem umowy bieżących rachunków bankowych (dalej: rachunki główne).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right