Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 kwietnia 2014 r., sygn. III SA/Wa 2834/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Bożena Dziełak, sędzia WSA del. Marek Kraus, Protokolant st. sekretarz sądowy Iwona Mazek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi Z. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] września 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości podatkowych w podatku od towarów i usług za okresy październik, grudzień 2007 r., luty, maj, wrzesień, październik, listopad, grudzień 2008 r., styczeń 2009 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Skarbowej w W. po rozpoznaniu odwołania z dnia 22 kwietnia 2013 r. wniesionego przez Z. P. (zwanego dalej "Skarżącym") od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w P. z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości podatkowej w podatku od towarów i usług za: październik, grudzień 2007 r., luty, maj, i miesiące od września do grudnia 2008 r. oraz styczeń 2009 r., decyzją z dnia [...] września 2013 r. nr [...] utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję organu podatkowego pierwszej instancji.

W uzasadnieniu swojej decyzji z dnia [...] września 2013 r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. wskazał, iż w piśmie z dnia 3 lutego 2013 r. Skarżący zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego w P. z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowej w podatku od towarów i usług za: październik, grudzień 2007 r., luty, maj, i miesiące od września do grudnia 2008 r. oraz styczeń 2009 r. Przedmiotowy wniosek Skarżący uzasadnił swoją trudną sytuacją materialną, która uległa pogorszeniu w ciągu ostatnich lat. Skarżący wraz z żoną przekazali gospodarstwo rolne synowi i w zamian ustanowiona została służebność polegająca na prawie bezpłatnego używania parteru w budynku mieszkalnym. Od tej pory Skarżący wraz z żoną pozostają na wyłącznym utrzymaniu syna. Skarżący nie posiada majątku nieruchomego i ruchomego, jest osobą schorowaną i wraz z żoną pozostają na zasiłkach chorobowych. Powyższe zdaniem Skarżącego uzasadnia umorzenie zaległości podatkowych objętych wnioskiem, gdyż ich zapłata zagrozi egzystencji Skarżącego i jego żony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00