Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie WSA w Poznaniu z dnia 26 września 2013 r., sygn. II SA/Po 853/13

Odrzucenie skargi; Planowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Danuta Rzyminiak - Owczarczak po rozpoznaniu w dniu 26 września 2013 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. K. i J. K. na działalność Wójta Gminy G. w przedmiocie naruszenia procedury uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; postanawia odrzucić skargę. /-/ D. Rzyminiak - Owczarczak

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] lipca 2013 r. B. K. i J. K. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na działania Wójta Gminy G. w zakresie naruszenia procedury uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz skargę na bezczynność Rady Gminy G. w przedmiocie uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Skarga na bezczynność Rady Gminy G. otrzymała sygnaturę II SAB/Po 94/13. Skargę na działalność Wójta Gminy G. zarejestrowano pod sygn. akt II SA/Po 853/13 i stanowi przedmiot niniejszego rozstrzygnięcia.

Skarżący zarzucili Wójtowi Gminy G. naruszenie art. 17 pkt 11-14 i art. 17 pkt 20 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez zaniechanie procedowania nad projektem uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pod tereny zabudowy mieszkaniowej usługowej we wsi G. dz. nr [...], w brzmieniu wyłożonym do publicznego wglądu w dniach [...] listopada - [...] grudnia 2012 r. Wskazali, że procedura planistyczna trwała w tym przypadku cztery lata, nie zgłoszono żadnych wniosków, a następnie uwag do planu, zatem nie było podstaw do dokonywania jakichkolwiek zmian w projekcie planu i powtarzania procedury planistycznej. Tymczasem w planie sesji w dniu [...] maja 2013 r. ujęty został projekt planu w zmienionym brzmieniu, uwzględniającym wnioski, które wpłynęły po terminie. Obowiązkiem Wójta, zdaniem skarżących, było przedłożenie Radzie Gminy projektu planu wraz z załącznikami w brzmieniu wyłożonym do publicznego wglądu w dniach [...] listopada - [...] grudnia 2012 r., a nie dokonywanie zmian w projekcie planu. Wskazując na powyższe nieprawidłowości skarżący wnieśli o stwierdzenie naruszenia procedury uchwalenia planu i wyznaczenie terminu poddania pod głosowanie projektu uchwały w brzmieniu wyłożonym do publicznego wglądu w dniach [...] listopada - [...] grudnia 2012 r. Skarżący wnieśli ponadto o nakazanie Wojewodzie [...] czynności nadzorczych wobec organów Gminy G.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00