Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 18 czerwca 2013 r., sygn. III SA/Lu 221/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grzegorz Wałejko (sprawozdawca), Sędziowie WSA Jacek Czaja,, WSA Jerzy Drwal, Protokolant Asystent sędziego Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 18 czerwca 2013 r. sprawy ze skargi A. T. na decyzję L. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] stycznia 2013 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. zasądza od L. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na rzecz A. T. 240 (dwieście czterdzieści) złotych tytułem kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 25 stycznia 2013 r. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie, po rozpatrzeniu odwołania A. T., utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w [...] z dnia 17 grudnia 2012 r. o braku podstaw do stwierdzenia u A. T. choroby zawodowej "zespół cieśni w obrębie nadgarstka".

Decyzją z dnia 1 grudnia 2011 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w [...] odmówił stwierdzenia u A. T. choroby zawodowej "zespołu cieśni w obrębie nadgarstka". Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie uchylił powyższą decyzję przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia po uprzedniej realizacji wniosków strony i wskazań Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie dotyczących tej sprawy.

Ponownie rozpatrując sprawę, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w [...] dokonał oceny narażenia zawodowego A. T. w czasie pracy w "[...]" Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w [...] oraz przesłuchał świadków wskazanych przez stronę. Zebrany materiał dowodowy został przesłany do jednostek orzekających pierwszego i drugiego stopnia to jest do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie i do Instytutu Medycyny Pracy w [...] w celu przeanalizowania, czy materiał ten daje podstawę do ewentualnej zmiany wydanych orzeczeń lekarskich. W odpowiedzi na powyższe wystąpienie obydwie jednostki orzecznicze w nadesłanych pismach podtrzymały wcześniej wydane orzeczenia o braku podstaw do rozpoznania u A. T. choroby zawodowej "zespołu cieśni w obrębie nadgarstka".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00