Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 27 czerwca 2013 r., sygn. II SA/Kr 393/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Waldemar Michaldo Sędziowie : WSA Aldona Gąsecka-Duda (spr.) WSA Mariusz Kotulski Protokolant : Małgorzata Piwowar po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 czerwca 2013 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia 17 stycznia 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy skargę oddala

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 17 stycznia 2013 r., znak [...], wydaną po rozpoznaniu odwołania Polskiej Grupy [...] Sp. z o.o. w W. od decyzji Burmistrza Gminy i Miasta z dnia 30 sierpnia 2012 r. Nr [...], znak [...], orzekającej o odmowie ustalenia warunków zabudowy dla zamierzenia pn.: "Budowa elektrociepłowni na [...] o zainstalowanej mocy elektrycznej jednostki wytwórczej do 0,5 MW i mocy cieplnej ok. 0,5 MW na działkach nr [...], [...] obręb [...] gmina M.", Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] działając na podstawie art. 59, art. 61, art. 64 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm.), § 1-9 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalenia wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1588) oraz art. 138 § 2 k.p.a., uchyliło zaskarżoną decyzję w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji.

Wydając powyższe rozstrzygnięcie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] podało, że opisaną na wstępie decyzją organ pierwszej instancji orzekł o odmowie ustalenia warunków zabudowy dla terenu nieobjętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, uznając, że planowana inwestycja stoi w sprzeczności z istniejącym sposobem zagospodarowania ternu, tj. z terenami otwartymi i zabudową mieszkaniową. Zamierzenie wprowadza nową funkcję - zabudowa produkcyjna - oraz trwale zniekształcająca nie tylko rzeźbę terenu, ale i szeroko rozumiany krajobraz. Teren w ocenie organu nie ma zapewnionego faktycznego dostępu do drogi publicznej. W postanowieniu z dnia 31 maja 2012 r. znak [...], którym Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w K. uzgodnił pozytywnie projekt decyzji o warunkach zabudowy dla przedmiotowej inwestycji zawarto warunek, by zlokalizować elementy projektowanego zagospodarowania terenu składających się na elektrociepłownię w północnej części obszaru inwestycji (tj. głównie na działce [...]). Z powyższego organ pierwszej instancji wywodzi tez brak możliwości realizacji inwestycji zaplanowanej na całym obszarze wskazanym we wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00