Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 11 marca 2013 r., sygn. I SA/Wr 132/13

 

Dnia 11 marca 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Chołuj, Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Protokolant Katarzyna Wilczek, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 lutego 2013 r. sprawy ze skargi A spółki. z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2010 r. Nr [...] w przedmiocie przepisów o podatku akcyzowym oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A spółki z ograniczoną odpowiedzialnością we W. była interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego z dnia [...].12.2010 r. (nr [...]), dotycząca opodatkowania podatkiem akcyzowym w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych.

We wniosku skierowanym do Dyrektora Izby Skarbowej w P. (działającego w imieniu Ministra Finansów) skarżąca przedstawiła, że prowadzi działalność w zakresie produkcji oraz dystrybucji sprzętu rolniczego i w celu ochrony niektórych jego elementów konstrukcyjnych oraz zapewnienia prawidłowej pracy i konserwacji, dokonuje również sprzedaży oleju smarowego klasyfikowanego do kodu CN 2710 19 83. Sprzedaż oleju dokonywana jest przede wszystkim na rzecz dealerów (zajmujących się również serwisem sprzętu rolniczego) oraz - sporadycznie - rolnikom użytkującym przedmiotowy sprzęt rolniczy. Olej przemieszczany z terytorium Niemiec wydawany jest bezpośrednio wymienionym nabywcom, z pominięciem magazynów spółki (nie jest w jej fizycznym posiadaniu). Spółka, dealerzy ani też rolnicy nie prowadzą składów podatkowych, ani też nie posiadają statusu zarejestrowanych handlowców. Wnioskodawca nie nabywa, ani też nie dokonuje sprzedaży powyższego oleju smarowego w procedurze zawieszenia akcyzy. Ponadto nabywany przez spółkę olej smarowy nie podlega w Niemczech opodatkowaniu tamtejszym podatkiem akcyzowym oraz rygorom z tym związanym, a zwłaszcza firma niemiecka nie wystawia uproszczonego dokumentu towarzyszącego (w skrócie - "UDT") i nie wymaga od spółki wykonywania czynności wymienionych w art. 78 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011 r., Nr 108, poz. 626 ze zm. - dalej "u.p.akc."). Wskazano, że spółka jest zarejestrowana na potrzeby akcyzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00