Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2012 r., sygn. IV SA/Po 1065/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Jarosz /spr./ Sędziowie WSA Maciej Dybowski WSA Donata Starosta Protokolant st. sekr. sąd. Justyna Hołyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 grudnia 2012r. sprawy ze skargi Ł. R. P.W. H. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia (...) r. nr (...) w przedmiocie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oddala skargę

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia (...) r. nr (...) Burmistrz N. T. na podstawie art. 63 ust. 2, art. 64, art. 65 oraz art. 75 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. nr 199, poz. 1227 ze zm., dalej ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku), art. 123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej kpa), § 3 ust. 1 pkt 35 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. nr 213, poz. 1397, dalej rozporządzenie) nałożył na inwestora P.W. "H." Ł. R. obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia oraz ustalił zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko polegającego na budowie stacji paliw płynnych w miejscowości P. na działce ewidencyjnej (...).

W uzasadnieniu wskazano, że do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji paliw płynnych inwestor załączył kartę informacyjną przedsięwzięcia. Karta ta była dwukrotnie uzupełnienia zgodnie z wytycznymi organu. Przedmiotowe przedsięwzięcie zakwalifikowano zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 35 rozporządzenia do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dla którego może być stwierdzony obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na budowie stacji paliw płynnych, w skład której wejdzie: mini pawilon obsługi i sprzedaży, wiata nad dwoma stanowiskami tankowania paliwa, dwa dystrybutory paliwa wielopunktowe, jeden dystrybutor LPG, podziemny zbiornik paliwowy stalowy dwupłaszczowy wielokomorowy o łącznej pojemności około 50 m³, podziemny zbiornik stalowy na gaz płynny (LPG) o pojemności około 6 m ³, znaki informacyjne i reklamowe oraz miejsce na pojemniki, gdzie magazynowane będą odpady. Organ I instancji po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi palowanego przedsięwzięcia zawartymi w karcie informacyjnej oraz z opinią sanitarną z dnia (...) r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (dalej PPIS) o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i postanowieniem z dnia (...) r. Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w P. (dalej RDOŚ) o potrzebie przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko nałożył na inwestora obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko z zakresu ochrony powietrza, ochrony przed hałasem, hydrogeologii, gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami i ochrony przyrody.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00