Orzeczenie
Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 19 grudnia 2012 r., sygn. III SA/Gl 1585/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzanna Sałuda, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Brandys - Kmiecik (spr.), Sędzia WSA Renata Siudyka, Protokolant Monika Rał, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 grudnia 2012 r. przy udziale - sprawy ze skargi I. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...] r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w K., po rozpatrzeniu odwołania I. W. od decyzji Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w K. z dnia [...]r. nr [...] określającej zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za kwiecień 2008 r. w kwocie [...] zł - utrzymał w mocy rozstrzygnięcie I instancji.
Jako podstawę prawną powołano art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.); art. 86 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 lit. "a" i art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. "a" ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004r. Nr 54, poz. 535 ze zm.). Natomiast w uzasadnieniu swego stanowiska w pierwszej kolejności odwołano się do okoliczności faktycznych sprawy. W tych zaś ramach podniesiono, że w następstwie przeprowadzonego postępowania podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług za okres od stycznia do grudnia 2008 r. oraz kontroli podatkowej przeprowadzonej w zakresie podatku od towarów i usług za przedmiotowy okres stwierdzono nieprawidłowości polegające na zawyżeniu podatku naliczonego o kwotę [...] zł w związku z odliczeniem tegoż podatku z wymienionych kolejno w decyzji faktur VAT wystawionych w tym miesiącu, a dokumentujących zakup od "A" sp. z o.o. prętów żebrowanych. Organ I instancji ustalił bowiem, że powyższy towar był przedmiotem dalszej odsprzedaży na rzecz kontrahenta czeskiego, co udokumentowano kolejnymi fakturami VAT - trzema z [...], dwoma z [...], czterema z [...], trzema z [...], dwoma z [...], [...] i [...] oraz czterema z [...]r., na których jako nabywca widnieje: "B" s. r. o. z siedzibą we F. Jednakże czeska administracja podatkowa przekazała informację, że ww. firma odsprzedała ten towar polskim firmom "C" w S. i "D" J. W. na podstawie wskazanych faktur VAT trzech z [...], dwóch z [...], czterech z [...], trzech z [...], dwóch z [...], [...] i [...], [...] i [...]r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right