Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 maja 2012 r., sygn. II SA/Wa 459/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Waldemar Śledzik (spr.), Sędziowie WSA Eugeniusz Wasilewski, Danuta Kania, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Maria Zawada, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 maja 2012 r. sprawy ze skargi M. D. na postanowienie Komendanta [...] Policji z dnia [...] stycznia 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania w przedmiocie mianowania na stanowisko służbowe - oddala skargę -

Uzasadnienie

Komendant [...] Policji postanowieniem nr [...] z dnia [...] stycznia 2012 r., działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 127 § 2 i art. 44 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm., zwanej dalej także "k.p.a.") utrzymał w mocy postanowienie Komendanta Rejonowego Policji [...] nr [...] z dnia [...] listopada 2011 r. w sprawie odmowy wznowienia postępowania administracyjnego zakończonego decyzją ostateczną - rozkazem personalnym Komendanta Rejonowego Policji [...] nr [...] z dnia [...] maja 2010 r. w przedmiocie mianowania [...] M. D. na stanowisko służbowe i ustalenia składników uposażenia.

Zaskarżone postanowienie zapadło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Komendant Rejonowy Policji [...] postanowieniem nr [...] z dnia [...] listopada 2011 r. po rozpatrzeniu wniosku pełnomocnika M. D. w przedmiocie wznowienia postępowania administracyjnego zakończonego decyzją ostateczną - rozkazem personalnym Komendanta Rejonowego Policji [...] nr [...] z dnia [...] maja 2010 r. w sprawie mianowania [...] M. D. na stanowisko służbowe i ustalenia składników uposażenia, odmówił wznowienia wskazanego postępowania administracyjnego, powołując się na przepis art. 149 § 3 k.p.a.

W uzasadnieniu decyzji organ I instancji wskazał, że badając wniosek pełnomocnika M. D. w przedmiocie wznowienia wymienionego postępowania administracyjnego zakończonego decyzją, stwierdził, że w sprawie nie został zachowany jednomiesięczny termin do wniesienia wniosku o wznowienie postępowania od dnia, w którym strona dowiedziała się o okoliczności stanowiącej podstawę do wznowienia postępowania, a który wynika z przepisu art. 148 § 1 k.p.a., a w konsekwencji nie zachodzą łącznie przesłanki skutkujące wznowieniem postępowania administracyjnego, o których mowa w art. 149 § 3 k.p.a.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00