Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 28 lutego 2012 r., sygn. III SA/Lu 606/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Ewa Ibrom, Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak, Protokolant Starszy referent Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 14 lutego 2012 r. sprawy ze skargi S. S.Sp. z o.o. z siedzibą w S. na decyzję Dyrektoar Izby Celnej w B. P. z dnia [...] sierpnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie określenia kodu CN towaru importowanego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 16 sierpnia 2011 r., nr: [...], Dyrektor Izby Celnej [...], po rozpatrzeniu odwołania spółki S sp. z o.o. z siedzibą w [...], utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego [...] z dnia 21 kwietnia 2011 r., nr: [...], w sprawie określenia kodu CN towaru importowanego.

W uzasadnieniu decyzji przedstawiono następujący przebieg sprawy:

W dniu 26 października 2010 r. w Oddziale Celnym w [...] zgłoszono do procedury dopuszczenia do obrotu według dokumentu SAD nr [...], towar w postaci wyrobów walcowanych płaskich z żeliwa lub stali niestopowej o szerokości 600 mm lub większej, platerowane, powleczone lub pokryte, - malowane, lakierowane lub powleczone tworzywami sztucznymi, - pozostałe. W zgłoszeniu zaklasyfikowano towar do kodu Taric 7210 70 80 90.

W związku z powstałymi wątpliwościami co do prawidłowości zadeklarowanego przez stronę kodu Taric importowanego towaru, przeprowadzono kontrolę zgłoszenia celnego, w efekcie której Naczelnik Urzędu Celnego [...] decyzją z dnia [...] kwietnia 2011 r. zaklasyfikował importowany towar do kodu Taric 7210 70 80 10.

W odwołaniu od decyzji strona podniosła, że zmiana klasyfikacji taryfowej towaru jest nieuzasadniona, gdyż klasyfikacja w zgłoszeniu celnym została dokonana zgodnie z najlepszą wiedza strony oraz z uwzględnieniem procesu technologicznego udostępnionego przez producenta.

Dyrektor Izby Celnej [...] nie podzielił zarzutów odwołania.

Uzasadniając swoje rozstrzygnięcie organ odwoławczy wskazał, iż kwestią sporną w sprawie jest ustalenie prawidłowej klasyfikacji taryfowej importowanej stali. Spór dotyczy tego, czy w stosunku do importowanego towaru ma być zastosowany kod 7210 70 80 10, jak przyjął organ celny I instancji, czy kod 7210 70 80 90.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00