Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 30 listopada 2011 r., sygn. III SA/Gl 1164/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Henryk Wach, Sędziowie Sędzia WSA Iwona Wiesner, Sędzia WSA Renata Siudyka (spr.), Protokolant St. sekr. sąd. Anna Charchuła, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 listopada 2011 r. przy udziale - sprawy ze skargi "A" Sp. z o. o. w K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie skargi na interpretację indywidualną wydaną przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych w kwestii podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu [...] r. "A" Spółka z o.o. z siedzibą w K. zwróciła się do Ministra Finansów z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku do dostawy soli i solanek jodobromowych.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia [...] r.

We wniosku zostało przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny: Wnioskodawca jest producentem soli i solanek jodowo-bromowych przeznaczonych do kąpieli wspomagających leczenie. Wyroby te produkowane są z solanki leczniczej, którą Wnioskodawca eksploatuje na podstawie koncesji Ministerstwa Środowiska. Wydobywana solanka, rozporządzeniem Rady Ministrów (Dz. U. Nr 32, poz. 206) zaliczona została do złóż wód leczniczych. Produkowane przez Wnioskodawcę wyroby wymienione są w poz. 105 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie zatem z art. 41 ust. 2 ustawy i pkt 105 załącznika nr 3 produkowane przez Wnioskodawcę sole i solanki jodowo-bromowe przeznaczone do kąpieli, bez względu na symbol PKWiU mogą być sprzedawane z 7% a obecnie z 8% stawką podatku VAT.

W piśmie uzupełniającym Wnioskodawca wyjaśnił, iż oczekuje interpretacji przepisów obowiązujących od dnia 1 stycznia 2011 r.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy pomimo tego, że Wnioskodawca nie jest uzdrowiskiem a jedynie produkuje wyroby uzdrowiskowe może korzystać ze stawki VAT 8%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00