Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 13 maja 2010 r., sygn. VIII SA/Wa 12/10
błąd_konwersji_dokumentu
Uzasadnienie
1.1. Wnioskiem z [...] lipca 2009 r., który wpłynął do organu trzy dni później, "R. D." Spółka z o. o. z siedzibą w R. (dalej: "Spółka" lub "skarżąca") wystąpiła do Ministra Finansów, w imieniu którego działał Dyrektor Izby Skarbowej w W. (dalej: "Dyrektor IS"), o udzielenie interpretacji indywidualnej w zakresie stosowania przepisów podatku od towarów i usług (VAT). Wniosek Spółki dotyczył zastosowania odpowiedniej stawki dla opodatkowania dostawy lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego w świetle wykładni art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.; dalej: "ustawa o VAT").
1.2. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży lokali mieszkalnych. Budynki zbiorowego zamieszkania nie zawierają lokali użytkowych. Spółka sprzedaje także prawo do wyłącznego korzystania z miejsc postojowych związanych z danym lokalem mieszkalnym. Spółka nie prowadzi odrębnej sprzedaży miejsc postojowych. Pytanie skarżącej dotyczyło stawki VAT właściwej dla opodatkowania w ramach jednej czynności, dostawy lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania
z miejsca postojowego, na tle art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy o VAT. Zdaniem Spółki, skoro jest to jedna dostawa, to podlega ona opodatkowaniu VAT według stawki 7% odpowiadającej dostawie lokali mieszkalnych, także co do opodatkowania sprzedaży prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego. Powyższej transakcji nie należy dzielić na dwie różne czynności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right