Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 18 sierpnia 2011 r., sygn. I SA/Rz 423/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Grzegorz Panek /spr./ Sędziowie NSA Maria Serafin-Kosowska WSA Małgorzata Niedobylska Protokolant st.sek.sąd. Teresa Tochowicz po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 sierpnia 2011r. sprawy ze skargi "A" Spółka z o.o. w S. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] marca 2011r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych - oddala skargę -

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 16 grudnia 2010 r. (data wpływu) "A" sp. z o.o. w S. zwróciło się do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków poniesionych na studium wykonalności.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka w lutym 2009 r. wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko na lata 2007-2013 projektu pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Sanok". Wniosek oceniono pozytywnie i w lipcu 2010 r. Spółka podpisała umowę o dofinansowanie projektu. Zgodnie z umową Spółce przyznano dofinansowanie w wysokości 85% wydatków kwalifikowanych, które stanowią 73,03% ogółu kosztów spełniających warunki kwalifikowalności, gdyż projekt podlegał pod ramy projektów generujących dochód. Ostatecznie dofinansowanie wynosi 62,08%.

W związku z planowaną inwestycją Spółka ponosiła koszty związane z przygotowaniem inwestycji jeszcze przed uzyskaniem decyzji o dofinansowaniu.

W 2006 roku zostały poniesione koszty na wstępne studium wykonalności, natomiast w latach 2007-2008 dodatkowe koszty związane z dostosowaniem wstępnego studium do obowiązujących wytycznych ministerstwa rozwoju regionalnego, których wykonanie Spółka zleciła wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Koszty zarówno wstępnego jak i ostatecznego studium wykonalności zostały zakwalifikowane jako nakłady inwestycyjne na nowe środki trwałe i zaksięgowane na koncie "środki trwałe w budowie".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00