Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 14 lipca 2011 r., sygn. II SA/Bk 282/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Anna Sobolewska-Nazarczyk, Sędziowie sędzia NSA Stanisław Prutis (spr.),, sędzia WSA Małgorzata Roleder, Protokolant Marta Marczuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 14 lipca 2011 r. sprawy ze skargi J. Sz. na decyzję P. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...] marca 2011 r., nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki samowolnie realizowanego budynku gospodarczego oddala skargę

Uzasadnienie

Skarga została wywiedziona na podstawie następujących okoliczności faktycznych.

W dniu 12 sierpnia 2010 r. inwestor - J. Sz. zgłosił w Starostwie Powiatowym w B. zamiar wykonania remontu budynku położonego na działce nr geod. 231 w Z., ul. S., gm. S. Zgłoszony remont miał polegać na wymianie pokrycia dachowego z eternitu na blachę i uzupełnieniu ubytków w ścianie budynku. Pismem z dnia 30 sierpnia 2010 r. poinformowano inwestora, że nie wniesiono sprzeciwu do zamiaru wykonania zgłoszonego remontu.

W dniu 17 listopada 2010 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w B., w obecności inwestora, dokonał czynności kontrolnych w sprawie przedmiotowego remontu i ustalił, że w budynku gospodarczym o wymiarach 6,40 x 4,30 m inwestor zrealizował od podstaw 3 ściany zewnętrzne o wysokości od 2 do 3 m z różnorodnych materiałów rozbiórkowych - częściowo murowanych, częściowo wylewanych z kawałkami gruzu, w niestarannych szalunkach wykonanych z opołów. Budynek ten jest realizowany w odległości około 20 -30 cm od betonowego ogrodzenia sąsiedniej działki nr geod. 230/2 oraz 1, 80 m od istniejącego budynku na w/w działce i znacznie przekracza wymiary uprzednio istniejącego obiektu. Z mapy zasadniczej będącej załącznikiem do dokonanego przez inwestora zgłoszenia oraz z zeznań świadka wynika że istniejący budynek gospodarczy był drewniany z jednospadowym dachem ze spadem w kierunku własnej działki, pokrytym dachówką cementową, posiadał wymiary 3 x 4 m i usytuowany był około 1 m od granicy i 3, 50 m od istniejącego budynku na działce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00