Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 czerwca 2011 r., sygn. VI SA/Wa 735/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Czarnecki (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki Protokolant st. sekr. sąd. Paulina Paczkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 czerwca 2011 r. sprawy ze skargi K. P. na uchwałę Komisji Egzaminacyjnej II stopnia przy Ministrze Sprawiedliwości do spraw odwołań od wyników egzaminu radcowskiego z dnia [...] stycznia 2011 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wyniku egzaminu radcowskiego oddala skargę

Uzasadnienie

Uchwałą nr 27/2010 z dnia 28 lipca 2010 r. Komisja Egzaminacyjna do przeprowadzania egzaminu radcowskiego (2010 r.) z siedzibą w O. w sprawie ustalenia wyniku egzaminu radcowskiego, na podstawie art. 36(6) ust. 2 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (j.t. Dz. U. z 2010 r. Nr 10, poz. 65) - dalej jako u.r.p., po przeprowadzeniu egzaminu radcowskiego w dniach 29 czerwca-2 lipca 2010 r. stwierdziła, że K. P. uzyskała negatywny wynik z egzaminu.

Zdająca otrzymała następujące oceny: z części pierwszej egzaminu (test) 58 punktów, co stanowiło ocenę niedostateczny, z części drugiej ocenę dostateczny, z części trzeciej ocenę niedostateczny, z części czwartej ocenę dostateczny i z części piątej ocenę dostateczny.

Od uchwały K. P. wniosła odwołanie kwestionując ocenę z części pierwszej stwierdzając, że na pytania nr 16, 38, 55 i 25 odpowiedziała prawidłowo co dawało wymagane 62 pkt zaliczające test. Z części trzeciej sporządziła prawidłową apelację za co powinna również otrzymać ocenę pozytywną.

Omawiając poszczególne pytania podnosiła;

Pytanie nr 16: "Zgodnie z Kodeksem cywilnym, wydziedziczenie to:

A. powołanie do spadku osoby nie będącej zstępnym, małżonkiem lub rodzicem,

B. pozbawienie w testamencie zstępnych, małżonka i rodziców zachowku, z przyczyn określonych w ustawie,

C. Pozbawienie w testamencie zstępnych, małżonka lub rodziców udziału w spadku".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00