Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 16 czerwca 2011 r., sygn. III SA/Wa 2882/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Małgorzata Jarecka (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz, Sędzia WSA Anna Wesołowska, Protokolant referent stażysta Agata Próchniewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 czerwca 2011 r. sprawy ze skargi A. S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę

Uzasadnienie

III SA/Wa 2882/10

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Sądu interpretacją indywidualną z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] Minister Finansów uznał za nieprawidłowe stanowisko skarżącej A. S.A. wyrażone we wniosku z dnia 8 kwietnia 2010 r. o wydanie pisemnej indywidualnej interpretacji prawa podatkowego przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.

We wniosku o wydanie interpretacji spółka przedstawiała następujący stan faktyczny:

W dniu 21 grudnia 2007 r. nadzwyczajne walne zgromadzenia spółki podjęło uchwałę w sprawie emisji obligacji na okaziciela serii A zamiennych na akcje na okaziciela serii C oraz warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego. Celem emisji obligacji A miało być współfinansowanie nabycia przez spółkę 100 % udziałów w kapitale zakładowym A. Sp. z o.o. oraz 90% w kapitale zakładowym A.. Obligacje te podlegały oprocentowaniu od dnia emisji do dnia wykupu.

W dniu 28 kwietnia 2088 r. Spółka podjęła uchwałę o emisji obligacji na okaziciela serii B zamiennych na akcje na okaziciela serii C. Obligacje A miały podlegać konwersji na obligacje B. Spółka wyemitowała 4.400 obligacji B o wartości nominalnej 44.000.000, które zostały objete przez dotychczasowych posiadaczy obligacji A. Uprawnionymi oraz zobowiązanymi do objęcia akcji C mieli być posiadacze obligacji B. W 2009 r. posiadacze 4.400 obligacji B dokonali ich wymiany na akcje A o wartości nominalnej 44.000.000

W wyniku konwersji nie zmieniła się kwota zadłużenia spółki względem obligatariuszy gdyż wartość nominalana obligacji B odpowiadała wartości obligacji A, odsetki od wartości nominalnej obligacji B naliczane były w tej samej wysokości jak obligacji A i podlegały zwiększeniu o kwotę odsetek naliczonych od dnia emisji obligacji A.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00