Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 marca 2011 r., sygn. II SA/Wa 2154/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Kołodziej Sędzia WSA Ewa Marcinkowska (spr.) Sędzia WSA Adam Lipiński Protokolant Asystent sędziego Mateusz Rogala po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 marca 2011 r. sprawy ze skargi J. O. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] października 2010 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zajmowanego stanowiska i przeniesienia z urzędu do dalszego pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w P. oddala skargę

Uzasadnienie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją nr [...] z dnia [...] października 2010 r. wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1k.p.a., po rozpatrzeniu odwołania J. O., utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji nr [...] z dnia [...] sierpnia 2010 r. w sprawie przeniesienia policjanta z urzędu do dalszego pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w P.

Do wydania powyższych decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Komendant Główny Policji rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] sierpnia 2010 r. wydanym na podstawie art. 32 ust. 1 i art. 36 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277, z późn. zm.) zwolnił J. O. - [...] - z dniem 31 sierpnia 2010 r. z zajmowanego stanowiska i z dniem 1 września 2010 r. przeniósł z urzędu do dalszego pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w P..

W oparciu o art. 108 § 1 k.p.a. rozstrzygnięciu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu decyzji organ powołał się na bogate doświadczenie i kwalifikacje zawodowe J. O., a także potrzebę wzmocnienia kadrowego Komendy Miejskiej Policji w P. Wskazał, że przeniesienie oficera Policji, który posiada stosowne umiejętności i długoletni staż służby wpłynie na obniżenie poziomu zagrożenia przestępczością w jednym z największych miast Polski. Podkreślił, że wydając przedmiotowy rozkaz personalny wziął pod uwagę zarówno interes społeczny, tożsamy w tym przypadku z interesem służby, jak i interes strony. Podniósł, że tabela stanu kadrowego Komendy Miejskiej Policji w P. na dzień 1 sierpnia 2010 r. wskazuje, że w strukturze wymienionej jednostki występuje 89 wolnych stanowisk służbowych, przy czym przy stanie 152 stanowisk oficerskich w pionie kryminalnym zatrudnionych jest 32 oficerów. W ocenie Komendanta Głównego Policji nie ulega wątpliwości, że przedmiotowa decyzja przyczyni się do skutecznego zwalczania przestępczości na terenie podległym Komendantowi Miejskiemu Policji w P., co bezsprzecznie leży w interesie społecznym. Ponadto organ podniósł, że rozkaz personalny uwzględnia indywidualny interes funkcjonariusza, który zostaje przeniesiony do dalszego pełnienia służby w miejscowości, w której zamieszkuje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00