Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 16 lutego 2011 r., sygn. I SA/Wr 1325/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Halina Betta, Sędziowie Sędzia NSA Lidia Błystak (sprawozdawca), Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Protokolant Barbara Głowaczewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 lutego 2011 r. przy udziale sprawy ze skargi A we W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przepisów prawa podatkowego - ustawy o podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania
Uzasadnienie
Interpretacją indywidualną z dnia [...] Nr [...] Minister Finansów na podstawie art. 14b § 1 i § 6 Ordynacji podatkowej uznał stanowisko A w kwestii interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca parkingowego w części naziemnej wyodrębnionego na zasadzie podziału do użytkowania za nieprawidłowe.
Wnioskiem z dnia 17.05.2010 r. uzupełnionym pismem z dnia 28.07.2010 r. wnioskodawca zwrócił się o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie stawki podatku od towarów i usług przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca parkingowego w części naziemnej wyodrębnionym na zasadzie podziału do użytkowania. Wnioskodawca prowadzi inwestycje polegające na budowie i sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, które będą podpiwniczone, a na części naziemnej działki stanowiącej nieruchomość wspólną będą także stworzone miejsca parkingowe, podzielone na zasadzie quo ad usum, a prawo do wyłącznego korzystania z konkretnego miejsca parkingowego sprzedawane będzie wraz z prawem własności konkretnego lokalu mieszkalnego. Prawo to będzie przynależeć do prawa własności lokalu i nie będzie stanowiło przedmiotu samodzielnego obrotu. Powyższe skutkowało postawieniem pytania: Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym na zasadzie quo ad usum prawem do korzystania z konkretnego miejsca parkingowego znajdującego się w części naziemnej stanowiącego nieruchomość wspólną, do całej transakcji ma zastosowanie stawka VAT 7%?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right