Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 25 listopada 2010 r., sygn. I SA/Wr 1136/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie Sędzia WSA Ireneusz Dukiel (sprawozdawca), Sędzia WSA Alojzy Wyszkowski, Protokolant Paulina Wódka, po rozpoznaniu w dniu 25 listopada 2010 r. we Wrocławiu na rozprawie sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. we W. na indywidualną interpretację Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. na rzecz skarżącej "A"Sp. z o.o. we W. kwotę 457 zł (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi "A" Sp.zo.o. z siedzibą we W. (dalej: wnioskodawca/spółka/skarżąca/strona) jest interpretacja indywidualna Ministra Finansów z dnia [...]r.,nr [...], w przedmiocie podatku od towarów i usług.
Jak wynika z akt sprawy w dniu [...]r. skarżąca spółka złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zastosowania przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm.), dalej jako ustawa o VAT, w zakresie stawki podatku VAT przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z koniecznym udziałem w częściach wspólnych całej nieruchomości oraz udziałem w działce na której wyodrębnione zostaną miejsca parkingowe.
Z opisanego we wniosku stanu faktycznego wynika, że skarżąca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie budowy budynków mieszkalnych, w których wyodrębniać będzie własność poszczególnych lokali mieszkalnych w celu ich sprzedaży nabywcom. Przedmiotem sprzedaży - poza lokalem mieszkalnym - będzie pomieszczenie przynależne (komórka lokatorska), udział w nieruchomości wspólnej w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (t.j. Dz. U. z 2000 r., Nr 80, poz. 903 ze zm.), dalej jako ustawa o własności lokali, oraz udział w nieruchomości stanowiącej odrębną działkę, znajdującą się obok działki, na której posadowiony jest budynek mieszkalny. Na sąsiednim gruncie wyodrębnione zostaną m.in. miejsca parkingowe, zgodnie z postanowieniami decyzji o pozwoleniu na budowę. Wnioskodawca dodał, iż z uwagi na różny stan prawny działek gruntu (działka na której będzie stał budynek mieszkalny znajduje się w użytkowaniu wieczystym spółki, zaś działka przeznaczona na miejsca parkingowe stanowi własność spółki) nie jest możliwe scalenie działek i zbycie udziału w działce, na której znajdują się miejsca parkingowe jako udziału w nieruchomości wspólnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right