Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 18 lutego 2010 r., sygn. I SA/Gd 893/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zbigniew Romała, Sędziowie Sędzia WSA Irena Wesołowska, Sędzia WSA Ewa Wojtynowska (spr.), Protokolant Sekretarz Sądowy Sylwia Górny, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 lutego 2010 r. sprawy ze skargi "A" spółki z o.o. z siedzibą w G. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 4 sierpnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną indywidualną interpretację; 2. określa, że zaskarżona indywidualna interpretacja nie może być wykonana; 3. zasądza od Ministra Finansów na rzecz skarżącego kwotę 457 złotych (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Skarga spółki "A" Sp. z o.o. z siedzibą w G. (dalej jako "spółka A") dotyczy indywidualnej interpretacji prawa podatkowego z dnia 4 sierpnia 2009 r., nr [...], wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w W. w imieniu Ministra Finansów w przedmiocie możliwości odliczeń podatku należnego z faktur za usługi gastronomiczne na gruncie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm. dalej jako "ustawa o VAT"), po uchyleniu przez krajowego ustawodawcę art. 88 ust. 1 pkt 4 tej ustawy.

Zaskarżona interpretacja została wydana w wyniku złożonego przez spółkę "A" wniosku z dnia 22 maja 2009 r. W opisanym we wniosku stanie faktycznym spółka podała, że należy do skandynawskiej grupy hotelowej i prowadzi w Polsce działalność w zakresie obsługi hoteli marki "A" w G. oraz we W. Ponieważ Hotel "A" we W. nie posiada własnego zaplecza gastronomicznego, spółka "A" z myślą o nocujących w hotelu gościach nabywała te usługi od pomiotu zewnętrznego tj. "B" Sp. z o.o. (dalej jako "spółka B") prowadzącego znajdującą się w budynku hotelu restaurację - gdzie nabywane przez hotel usługi są dokumentowane w fakturach wystawianych na jego rzecz przez spółkę "B", a następnie odsprzedawane gościom hotelowym przez spółkę "A", co znajduje odzwierciedlenie w wystawianych przez wnioskodawcę fakturach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00