Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 26 lutego 2010 r., sygn. I SA/Wr 1775/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alojzy Wyszkowski, Sędziowie Sędzia WSA Ireneusz Dukiel, Sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), Protokolant Aleksandra Madej, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 lutego 2010 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w W. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za I, II i III kwartał 2008r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w W. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z dnia [...] r. określającą Skarżącemu zobowiązanie w podatku od towarów i usług za poszczególne kwartały 2008 r. oraz odmawiające stwierdzenia nadpłaty w tym podatku za wskazany wyżej okres.

Jak wynikało z akt sprawy skarżący pismem z dnia 23 marca 2009 r. złożył korekty deklaracji w podatku od towarów i usług za wskazane okresy rozliczeniowe wraz z wnioskami o stwierdzenie nadpłaty, powołując się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich (ETS) z dnia 22 grudnia 2008 r. w sprawie C-414/07 Magoora Sp. z o.o. Złożone korekty dotyczyły zwiększenia podatku naliczonego o kwoty wynikające z faktur VAT dokumentujących spłatę rat leasingowych i zakup paliwa, związanych z używanym do działalności gospodarczej samochodem osobowym marki Nissan Almera (nr rej. [...]), Forda Mondeo (nr rej. [...]), Forda Kuga (nr rej. [...]).

Naczelnik Urzędu Skarbowego w S. nie uznał zasadności złożonych korekt deklaracji, wskazując na regulacje art. 86 ust. 1, ust. 3 i ust. 7 oraz art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z pózn. zm. powoływana jako ustawa o VAT), stwierdzając, że skarżący miał prawo do odliczenia 60% - nie więcej niż 6.000 zł - kwoty podatku naliczonego od czynszu wynikającego z faktur VAT dokumentujących spłatę rat leasingowych, nie miał natomiast prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup paliwa do wskazanych samochodów osobowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00