Wyrok WSA w Warszawie z dnia 23 listopada 2009 r., sygn. III SA/Wa 1016/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sylwester Golec (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Bożena Dziełak, Sędzia WSA Marek Kraus, Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 listopada 2009 r. sprawy ze skargi A. S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2009 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę
Uzasadnienie
III SA/Wa 1016/09
Uzasadnienie
Zaskarżoną do Sądu indywidualną interpretacją przepisów prawa podatkowego z dnia [...] lutego 2009 r [...] Minister Finansów uznał stanowisko A. S.A. (dalej powoływanej jako Skarżąca) wyrażone we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, za nieprawidłowe.
Na podstawie akt sprawy Sąd przyjął następujący stan faktyczny. Skarżąca złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej prawa podatkowego. We wniosku wskazała, że zamierz zaoferować swoim pracownikom usługę polegającą na możliwości skorzystania z opieki medycznej świadczonej przez prywatny zakład opieki medycznej. Spółka zaoferuje każdemu pracownikowi możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej i każdy pracownik podejmie sam decyzję, czy skorzysta z tej opieki. Pracownicy będą mogli wybrać różne pakiety opieki medycznej różniące się wartością usług obejmujących dany pakiet. Skarżąca za nabyte na rzecz jej pracowników pakiety zapłaci zakładowi opieki medycznej cenę ryczałtową. Zapłata ceny nastąpi za każdy miesiąc odrębnie i wysokość ceny będzie uzależniona od ilości pracowników korzystających z pakietów medycznych, natomiast nie będzie uzależniona od wartości usług medycznych wykonanych w ramach tych pakietów na rzecz pracowników. W grupie usług medycznych oferowanych w ramach przedmiotowych pakietów znajdą się także usługi wchodzące w zakres obowiązkowej opieki zdrowotnej w ramach medycyny pracy.